Liigu sisu juurde

Fund Ehitus rajab pea 10 miljoni euro eest Nõmmele esimese moodsa ujulaga lasteaeaia

Männiku lasteaed saab olema esimene tänapäevastele nõuetele vastav basseiniga lasteaed Nõmme linnaosas.Foto: Raili Hurt / Nord Projekt

Eile, 7. novembril asetati nurgakivi Tallinna Männiku lasteaia uuele hoonele (Kraavi tn 4), kus on kohti 224 lapsele. Männiku lasteaed saab olema esimene tänapäevastele nõuetele vastav basseiniga lasteaed Nõmme linnaosas.

Männiku lasteaia vana, 1963. aastal kasutusse võetud tüüphoone lammutati, kuna ajale jalgu jäänud maja ei olnud otstarbekas renoveerida. Selle asemele kerkib uus energiasäästlik hoone, mis pakub lasteaiaperele tänapäevast õpikeskkonda.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Männiku lasteaia direktor Evelin Pajo hinnangul saavad lapsed põnevust ja tegutsemislusti tulevikus nautida nii toas kui ka õues. “Meie uude majja tuleb kaks avarat saali, huviklassid, talveaed ja palju muud põnevat, puhkealale luuakse erinevaid tegevuspesasid,” kirjeldas Pajo.

Uues majas on direktori kinnitusel arvestatud ka liikumisraskustega lastega ja neile on loodud kõik vajalikud tingimused lasteaiaelus osalemiseks. Laste arengu igakülgseks toetamiseks rajatakse ruumid ka tugispetsialistidele

Kraavi tn 4 kinnistu asub Nõmme linnaosas miljööväärtuslikul alal, mistõttu on ka uue maja kavandamisel lähtutud olemasolevast hoonestusest. Bassein ja abiruumid on maa-alusele korrusele kavandatud nii, et hoone maapealne brutopind jääb samaks. Hoone värvilahendus on loodud piirkonda sobivates toonides – kasutatakse heledamat ja tumedamat puitu ning roostes muljega oranži. Kahele paviljonile lisaks ehitatakse veel kaks samasugust, mis viimistletakse samuti oranžika puidu ja tumepruuni puitplaadiga. Välisvalgustite puhul on silmas peetud, et need ei häiriks ümbrust valgusreostusega.

Õueala planeerimisel on eelistatud liikuma kutsuvaid spordi- ja mänguvahendeid. Sisehoovi rajatakse laste liikluslinnak, staadion ja kelgumägi ning kõik rühmad saavad õppeaeda istutuskastid.

Erilahendusena valmib Männiku lasteiaa renoveerimise käigus modernne laululava, kus saab läbi viia õueüritusi ja kontserte. Foto: Raili Hurt / Nord Projekt

Rajatakse ka jalgrataste parkimiskohad, millest osa asub varikatusega kaetud alal. Konteinerhaljastusele eelistatakse lasteaia territooriumil looduslikku haljastust ning suurte kõvakattega aladele kummeeritud või liivaalasid ja murupindasid. Istutatavate puude kasvualasse ei ole kavandatud tehnovõrke, mille hooldus tulevikus võiks suureks kasvanud puid kahjustada.

Hoone projekteeris Nord Projekt, seda ehitab Fund Ehitus ja omanikujärelevalvet teeb Tallinna Linnaehituse AS. Tööde tellija on Tallinna Linnavaraamet. Hoone kogumaksumus on 9,49 miljonit eurot ja selle eeldatav valmimistähtaeg on 2024. aasta novembris.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kogemus loeb

Eesti Rahva Muuseumi ja Raadi mõisapargi vahetusse lähedusse oleme ehitamas uut kaheksa kortermajaga elamukvartalit Raadiraja. Lisainfo: raadiraja.ee.

Ehitustrust on asjatundlik partner ja toetab Teid ehitusettevõtmistes.

  • Ehituse peatöövõtt ja projektijuhtimine
  • Projekteerimis- ja ehitustöövõtt
  • Hoonete ehitus
  • Kinnisvaraarendus
Tutvuge tehtud töödega