Liigu sisu juurde

Fund Ehituse rajatava Männiku lasteaia uuelt hoonelt toodi alla sarikapärg

männiku lasteaed
Männiku lasteaia uude majja tulevad ruumid 10 rühmale, kaks avarat saali, huviklassid ja talveaed, Foto: Nord Projekt

Täna toodi alla sarikapärg Tallinna Männiku lasteaia uuelt hoonelt (Kraavi tn 4), kus on ruumi 200 lapsele. Männiku lasteaiast tuleb esimene kaasaja nõuetele vastava basseiniga lasteaed Nõmme linnaosas.

Männiku lasteaia vana, 1963. aastal kasutusse võetud tüüphoone lammutati. Selle asemele kerkib uus energiasäästlik hoone, kuhu luuakse tänapäevane lapsesõbralik õpikeskkond.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress
Sarikapärja võtsid Fund Ehitus OÜ-lt vastu Tallinna abilinnapea Tiit Terik ja Männiku lasteaia direktor Evelin Pajo.Foto: Ilja Matusihis

Uude majja tulevad ruumid 10 rühmale, kaks avarat saali, huviklassid ja talveaed, puhkealale luuakse erinevaid tegevuspesasid. Arvestatud on ka liikumisraskustega lastega ja neile on loodud kõik vajalikud tingimused lasteaiaelus osalemiseks. Laste arengu igakülgseks toetamiseks rajatakse ruumid tugispetsialistidele.

Kraavi tn 4 kinnistu asub Nõmme miljööväärtuslikul alal, mistõttu on uue maja kavandamisel lähtutud olemasolevast hoonestusest. Bassein ja abiruumid on maa-alusele korrusele planeeritud nii, et hoone maapealne brutopind jääb samaks.

Hoone värvilahendus on loodud piirkonda sobivates toonides – kasutatakse heledamat ja tumedamat puitu ning roostekarva oranži. Hoone välisilmes on au sees hoitud asutuse kosmonautikaga seotud ajalugu, mida rõhutavad ümmargused aknad.

Kahele olemasolevale õuepaviljonile lisaks ehitatakse veel kaks samasugust, mis viimistletakse samuti oranžika puidu ja tumepruuni puitplaadiga. Välisvalgustite puhul on silmas peetud, et need ei häiriks ümbrust valgusreostusega.

Õueala planeerimisel on eelistatud liikuma kutsuvaid spordi- ja mänguvahendeid. Sisehoovi rajatakse laste liikluslinnak, staadion ja kelgumägi ning kõik rühmad saavad õppeaeda istutuskastid. Erilahendusena valmib modernne laululava, kus saab läbi viia õueüritusi ja kontserte.

männiku lasteaed
Erilahendusena valmib Männiku lasteaia hoovil modernne laululava.Foto: Nord Projekt

Rajatakse ka jalgrataste parkimiskohad, millest osa asub varikatusega kaetud alal. Konteinerhaljastusele eelistatakse lasteaia territooriumil looduslikku haljastust ning suurte kõvakattega aladele kummeeritud või liivaalasid ja murupindasid. Istutatavate puude kasvualasse ei ole kavandatud tehnovõrke, mille hooldus tulevikus võiks suureks kasvanud puid kahjustada.

Hoone projekteeris Nord Projekt, seda ehitab Fund Ehitus ja omanikujärelevalvet teeb Tallinna Linnaehituse AS. Tööde tellija on Tallinna Linnavaraamet. Hoone kogumaksumus on 9,49 miljonit eurot ja selle eeldatav valmimistähtaeg on 2024. aasta novembris.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.