Liigu sisu juurde

Harju KEK plaanib Tallinna vanalinna luksushotelli

Endisesse majandusministeeriumi hoonesse plaanib omanik luksushotelli.Foto: Tairo Lutter / Postimees / Scanpix

Riigilt nelja aasta eest endise majandusministeeriumi hoone ostnud Harju KEK plaanib sinna luksushotelli ja kuulutas välja maja hoovi laienduse ehitamiseks arhitektuurivõistluse.

Harju KEKi tütarfirma H11 korraldatud võistlusega otsitakse lahendust, mis sobiks Tallinna vanalinna miljöösse, kuid lisaks ajaloolisele keskkonnale moodsa, kvaliteetse ja nüüdisaegse kihistuse.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Omanik tahab hoone ümber ehitada kõrgetasemeliseks hotelliks. Kompleks koosneb kahest hoonest: tänavapealsest ja hoovihoonest. 1957. aastal valminud tänavaäärne hoone säilib, see restaureeritakse ning ehitatakse osaliselt ümber vastavalt muinsuskaitse eritingimuste nõuetele. Arhitektuurivõistluse materjalide seas on Lumia arhitektuuribüroos valminud tänavaäärse hoone hotelliks muutmise eskiis.

Omaniku hinnangul pole hoovihoonet võimalik hotelli nüüdisaegsetele nõuetele vastavaks uuendada, mistõttu see lammutatakse ja asemele kavandatakse uut mahtu, millele arhitektuurivõistlusega parimat lahendust otsitaksegi.

Uude hoovihoonesse peaks tulema hotelli restorani köök, kahte hoonet ühendav galerii, keldrisse lõõgastusala ning 3.–5. korrusele vähemalt 21 pesuruumiga hotellituba.

Uus hoovihoone koos hooviga peab olema kõrgetasemeline nüüdisaegne arhitektuur, mis teeb kummarduse Tallinna vanalinnale ning lisab uue moodsa kihistuse, mis ei kaota aja jooksul oma väärtust. Hoonestusmaht on 5848 m3.

Võistlus kuulutati välja täna ja tööde esitamise tähtaeg on 7. veebruaril 2024. Võitja kuuluatakse välja veebruarikuu jooksul.

Võistluse preemiafond on 25 000 eurot, mis jaguneb järgmiselt:

 • I auhind: 10000 eurot;
 • II auhind: 7500 eurot;
 • III auhind: 5500 eurot;
 • Üks ergutuspreemia: 2000 eurot.

Võistluse võitjaga sõlmitakse leping hoovihoonestuse ja hooviala arhitektuurse projekti koostamiseks.

Võidutöö valivad:

 • Janek Lehtmets, Harju KEKi tegevjuht, žürii esimees
 • Janno Heinaste, tellija esindaja
 • Oliver Alver, Tallinna Linnaplaneerimise Amet, juhataja asetäitja, volitatud arhitektekspert, tase 8
 • Merle Kinks, Muinsuskaitseamet, ehituspärandi nõunik
 • Jan Skolimowski, volitatud arhitekt-ekspert, tase 8
 • Ivo Rebane, volitatud arhitekt, tase 7
 • Inga Raukas, volitatud arhitekt-ekspert, tase 8

Harju tn 11 hoones asus majandus- ja kommunikatsiooniministeerium, mis kolis majast välja pärast seda, kui 2017. aastal valmis Pärnu maanteel ministeeriumite ühishoone.

Harju KEK ostis maja Riigi Kinnisvara (RKAS) korraldatud enampakkumisel 2019. aasta kevadel. Nelja miljoni euro suuruse alghinnaga hoonele tehti kokku kaheksa pakkumust. Harju KEK oli hoone eest valmis maksma pisut enam kui kuus miljonit eurot.

Ostu järel ütles Harju KEKi tegevjuht Janek Lehtmets ERRile, et hoone tulevane funktsioon on lahtine.

Harju KEK on äri- ja tööstuskinnisvara arendaja Eestis. Ettevõtte omanduses on ligi 100 hektarit äri- ja tootmismaad ning kokku üle 60 000 ruutmeetri väljaüüritud pinda. Ettevõtte suurimad äri- ja tööstuspargid on Keila Tööstuspark Keila linnas, A11 Äripark Tallinna ringtee ääres ja Valdmäe Tööstuspark Tänassilmas.

Lisaks kinnisvarale omab Harju KEK 31,4% suurust osalust börsiettevõttes Harju Elekter ning 27,1% osalust aktsiaseltsis EKE.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.