Liigu sisu juurde

Kaubanduskeskuste madalam käive vähendas Eften Real Estate Fundi üüritulu

Eften Real Estate Fund teatas börsile, et teenis novembris enam kui 2,5 miljonit eurot üüritulu, mis on kuu varasemaga võrreldes 17 000 eurot vähem. Üüritulu langus tulenes peamiselt Saules Miestase ja RAF Centrs kaubanduskeskuste madalamast käibeüürist.

Fondi laenuportfellis oli novembris esimest korda alates 2022. aasta juunist märgata turu intressimäärade languse mõju – kõikide ühe kuu euriboridega  seotud laenude intressimäärad langesid 0,01-0,04 protsendipunkti, olenevalt nende fikseerimise päevast. Fondi laenude kaalutud keskmine intressimäär jäi novembri lõpus 5,89% tasemele (kasv +0,01 protsendipunkti võrreldes oktoobriga), olles mõjutatud kolme kuu euruboridega seotud intressimäärade fikseerimisest veidi kõrgemal tasemel kui varem.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Novembris lõpetati aasta alguses alustatud fondile kuuluvas Betooni 6 logistikakeskuses uue laopinna ehitus. Kogu investeeringu summa ulatus 970 000 euroni ning lisapinna üürist saab fondi tütarettevõte alates detsembrist 8,5%-list üüritootlust (83 000 eurot aastas).

Tänavuse aasta üheteistkümne kuu jooksul on fond teeninud konsolideeritud üüritulu kokku 27,83 miljonit eurot (2022: 12,2 miljonit eurot) ning kasumit enne intresse, makse ja kulumit 23,96 miljonit eurot (2022: 10,72 miljonit eurot). Eften Real Estate Fund AS on sellel aastal teeninud konsolideeritud puhaskasumit kokku 9,5 miljonit eurot, sisaldades juunis tehtud kinnisvarainvesteeringute allahindluseid kogusummas 6,18 miljonit eurot.

Selle aasta üheteistkümne kuu jooksul on Eften Real Estate Fund AS teeninud investoritele 77,22 senti (eelmisel aastal samal perioodil 87,4 senti) potentsiaalset brutodividendi aktsia kohta. Potentsiaalne brutodividend aktsia kohta on euribori kasvu tulemusel võrreldes eelmise aastaga vähenenud 11,6%.

Eften Real Estate Fund AS’i puhasväärtus aktsia kohta oli 30. novembri seisuga 20,9992 eurot ja EPRA NRV 21,6940 eurot. Aktsia puhasväärtus kasvas novembris tavapäraselt 0,6%.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.