Liigu sisu juurde

Kaubandusklientide kahanenud käibed vähendasid Efteni fondi üüritulu

Eften Real Estate Fundi üüritulu langes kaubanduskeskuste käibeüüride vähenemise tõttu, aga seda kompenseerisid septembris tavapärasest madalamad haldus- ja turustuskulud.

EfTEN Real Estate Fund AS teatas börsile, et fondi üüritulu vähenes 6000 tuhande euro võrra 2 544 000 euroni peamiselt kaubanduskeskuste käibeüüride vähenemisest. Üüritulu vähenemist kompenseerisid septembris tavapärasest madalamad haldus- ja turustuskulud ja nii teenis fond 2 540 000 eurot puhas-üüritulu, mis on 74 000 eurot rohkem kui augustis.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Fondi laenude kaalutud keskmine intressimäär oli septembri lõpus 5,83% (augustis 5,68%). Kõiki fondi laene teenindatakse endiselt tavapäraselt ning kõikide kinnisvarainvesteeringute äritegevuse rahavoog ületab igakuised laenu- ja intressimaksed.

Tänavuse aasta üheksa kuu jooksul on fond teeninud konsolideeritud üüritulu kokku 22,77 miljonit eurot (2022: 10,0 miljonit eurot) ning EBITDA-d 19,7 miljonit eurot (2022: 8,8 miljonit eurot). Fondi 2023. aasta konsolideeritud EBITDA sisaldab Like-for-Like põhimõttel arvutatud EBITDA-d summas 9,1 miljonit eurot (kasv võrreldes eelmise aastaga 3,1%) ning EfTEN Kinnisvarafond AS-ga ühinemisel lisandunud kinnisvarainvesteeringute EBITDA-d kogusummas 10,6 miljonit eurot (kasv võrreldes EfTEN Kinnisvarafond AS eelmise aasta näitajatega on 3,2%).

Selle aasta üheksa kuu jooksul on EfTEN Real Estate Fund AS teeninud investoritele 65,71 senti (eelmisel aastal 72,91 senti) potentsiaalset brutodividendi aktsia kohta. Potentsiaalne brutodividend aktsia kohta on EURIBORi kasvu tulemusel võrreldes eelmise aastaga vähenenud 10%. Fondi selle aasta arvestuslik üheksa kuu brutodividendi suhe septembri lõpu börsihinda on 3,5% (30.09.2022: 3,7%).

EfTEN Real Estate Fund AS’i puhasväärtus aktsia kohta oli 30.09.2023 seisuga 20,7563 eurot ja EPRA NRV 21,4413 eurot. Aktsia puhasväärtus kasvas septembris tavapäraselt 0,7%.

Oktoobri alguses paigaldati nurgakivi Tartu lähedal Raadil fondi kolmandale vanadekodu investeeringule. Tegu on fondi teise algusest peale spetsiaalselt vanadekoduks arendatava hoonega, mis valmib 2024.a suveks. Hoonesse on planeeritud 120 elukohta ning seda hakkab opereerima Südamekodud AS, kes opereerib ka fondi kahte senist vanadekodu Pirital ja Valklas.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.