Liigu sisu juurde

Kinnisvaraärimees: korterite uus hinnatõus algab “mägedelt”

Martin Vahteri hinnangul on just vanemas majas asuv 2-toaline korter hea turuhinna indikaator. Foto: Tairo Lutter / Postimees / Scanpix

Kinnisvarabüroo 1Partner Kinnisvara juhi Martin Vahteri sõnul ennustab kinnisvarahindade uue tõusu algust odavama otsa korterite hindade tõusule pöördumine.

“Kõik algab sellest, kui Mustamäe või Lasnamäe remonti vajavad 2-toalised korterid lähevad taas müügiks enam kui 100 000 euro eest. Sealt edasi tekib ahelreaktsioon, mis viib ka kallimate korterite hinnatõusuni,” tõi Vahter näite.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Vahteri hinnangul on just vanemas majas asuv 2-toaline korter hea indikaator, kuna see on kõige kättesaadavam alternatiiv üürikorterile ja teisalt on ka sobilik toode üüriinvestoritele.

Vahteri sõnul on indikaatoreid, mida jälgida, veel mitmeid. “Kui näiteks Euribor peaks langema ja laenuraha hind odavamaks muutuma, siis on ostuhuvi tõus samuti prognoositav. Huvilised on olemas, aga paljud on oma ostuotsuseid veidi edasi lükanud ja püsivad ooterežiimil,” kommenteeris Vahter.

Tallinna korterite hinnad on Vahteri sõnul tipust ligikaudu 15% võrra allapoole tulnud ning viimased pool aastat samal tasemel olnud. Stabiilsed on olnud nii uute korterite laojääk kui ka tehingute arv.

“Eelmise talve madalseisu järel veidi aktiivsemal tasemele turu stabiliseerumine on hea algus, kuid järgmist tõusulainet tuleb meil ikkagi veel mõnda aega oodata,” nentis Vahter.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.