Liigu sisu juurde

Tallinna kinnisvarahinnad kulgevad mööda ajaloo pikimat platood, mitmed arendajad on hindu langetanud

1Partner kinnisvara juht Martin Vahter. Foto: Tairo Lutter / Postimees / Scanpix

Novembris tehti Tallinnas 676 korteritehingut keskmise ruutmeetri hinnaga 3061 eurot, mis on pea äravahetamiseni sarnane tulemus kahe eelnenud kuuga. 1Partner Kinnisvara tegevjuhi Martin Vahteri sõnul ei meenu talle lähiajaloost perioodi, kus kolm kuud järjest oleks turg nii täpselt samal kohal püsinud.

“Ei olnudki kuud nagu kaksikud, vaid üllatusena hoopis kolmikud,” kommenteeris Vahter, kelle sõnul on pealinna kinnisvaraturg isegi viimased viis kuud olnud väga sarnane. “See on tõesti ajaloo pikim platoo. Pärast paari hiliskevadist tugevat kuud käis väike jõnks allapoole ning seal me nüüd kõik koos seisame ja ootame,” lisas ta.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Vahteri sõnul veavad turgu siiani endiselt tehingud järelturu korteritega. “Samas tundub, et uusarendustes on pikalt kestnud “jõllitamise” aeg otsa saanud ja mitmed tegijad on hindu tuntavalt allapoole tõmmanud. Kuidas sellised sammud turuaktiivsusele mõjuvad, seda näeme lähema paari kuu jooksul,” rääkis Vahter. 

“Uuel aastal saab tehingute arv uue hoo sisse kohe, kui uusarenduste hinnakorrektsioonile peaksid lisanduma ka head sõnumid Euribori osas,” prognoosis Martin Vahter.

Tallinna korterite ruutmeetri mediaanhind oli novembris 2954 eurot ehk ligikaudu 6% rohkem kui mullu samas kuus. Kalleim korter müüdi novembris 770 000 euroga.

Novembrikuus tehti Tallinnas kinnisvaraga 835 ostu-müügitehingut. Kinnisvaratehingute koguväärtus oli ligikaudu 133 miljonit eurot ehk ligi 4% vähem kui oktoobris ja 19% vähem kui eelmise aasta novembris.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.