Liigu sisu juurde

Linn algatas Piritale uue lasteaia rajamiseks detailplaneeringu

Lepiku lasteaia planeeringu eskiislahendus.Foto: Oliver Alver

Tallinna linnavalitsus algatas tänasel istungil Lepiku tee 18 kinnistu detailplaneeringu koostamise, mille eesmärk on anda ehitusõigus Piritale uue lasteaia ehitamiseks.

Tallinna abilinnapea Madle Lippuse sõnul soovitakse Lepiku kinnistule rajada terviklik väliruum, sealhulgas uushaljastus ja mängualade lahendus, mis on võimalikult loodust säästev ja väärtustaks olemasolevat looduslikku keskkonda. “Lepiku asumisse lasteaia kavandamine on osa linna uuest strateegilisest suunast, mille eesmärk on luua uusi lasteaiakohti piirkondadesse, kus kodulähedased lasteaiad puuduvad,” rääkis Lippus. “Lasteaedade asukoha valik lähtub ruumilisest analüüsist, mis arvestab linlaste elukohti ja jalgsikäigu teekondi ning pikkusi. Selle põhjal oleme koostanud pingerea uutest lasteaedadest, mille ehitamine leevendab lasteaiakohtade puudust eelkõige just nendes piirkondades, kus neid hetkel lihtsalt ei ole.”

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Planeeritav ala asub Pirita linnaosas Sirptiiva ja Udeselja tänavate vahelisel 2,12 hektari suurusel alal. Hoone on kuni kolme maapealse korrusega ning ühe maa-aluse korrusega. Viimane korrus kavandatakse katusekorrusena. Lasteaia hoonesse kavandatakse vähemalt kaheksa rühma ja laste ujumisbassein.

Hoonest lõuna poole kavandatakse lastele mõeldud hooviala ja sissepääsud rühmadesse. Selliselt säilib maksimaalselt olemasolev kõrghaljastus ning piisav haljaspuhver naaberkruntidega. Kinnistu vahetult eramutega piirnev lõunapoolne ala jääb heakorrastatud parkmetsaks, kuhu ei kavandata lastele mõeldud mänguvahendeid, vaid ala kasutatakse loodusõppeks.

Detailplaneeringu algatamisettepaneku juures oleva eskiislahenduse koostas Tallinna Linnaplaneerimise Ametist arhitekt Oliver Alver.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.