Liigu sisu juurde

Linn algatas Piritale uue lasteaia rajamiseks detailplaneeringu

Lepiku lasteaia planeeringu eskiislahendus.Foto: Oliver Alver

Tallinna linnavalitsus algatas tänasel istungil Lepiku tee 18 kinnistu detailplaneeringu koostamise, mille eesmärk on anda ehitusõigus Piritale uue lasteaia ehitamiseks.

Tallinna abilinnapea Madle Lippuse sõnul soovitakse Lepiku kinnistule rajada terviklik väliruum, sealhulgas uushaljastus ja mängualade lahendus, mis on võimalikult loodust säästev ja väärtustaks olemasolevat looduslikku keskkonda. “Lepiku asumisse lasteaia kavandamine on osa linna uuest strateegilisest suunast, mille eesmärk on luua uusi lasteaiakohti piirkondadesse, kus kodulähedased lasteaiad puuduvad,” rääkis Lippus. “Lasteaedade asukoha valik lähtub ruumilisest analüüsist, mis arvestab linlaste elukohti ja jalgsikäigu teekondi ning pikkusi. Selle põhjal oleme koostanud pingerea uutest lasteaedadest, mille ehitamine leevendab lasteaiakohtade puudust eelkõige just nendes piirkondades, kus neid hetkel lihtsalt ei ole.”

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Planeeritav ala asub Pirita linnaosas Sirptiiva ja Udeselja tänavate vahelisel 2,12 hektari suurusel alal. Hoone on kuni kolme maapealse korrusega ning ühe maa-aluse korrusega. Viimane korrus kavandatakse katusekorrusena. Lasteaia hoonesse kavandatakse vähemalt kaheksa rühma ja laste ujumisbassein.

Hoonest lõuna poole kavandatakse lastele mõeldud hooviala ja sissepääsud rühmadesse. Selliselt säilib maksimaalselt olemasolev kõrghaljastus ning piisav haljaspuhver naaberkruntidega. Kinnistu vahetult eramutega piirnev lõunapoolne ala jääb heakorrastatud parkmetsaks, kuhu ei kavandata lastele mõeldud mänguvahendeid, vaid ala kasutatakse loodusõppeks.

Detailplaneeringu algatamisettepaneku juures oleva eskiislahenduse koostas Tallinna Linnaplaneerimise Ametist arhitekt Oliver Alver.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kogemus loeb

Eesti Rahva Muuseumi ja Raadi mõisapargi vahetusse lähedusse oleme ehitamas uut kaheksa kortermajaga elamukvartalit Raadiraja. Lisainfo: raadiraja.ee.

Ehitustrust on asjatundlik partner ja toetab Teid ehitusettevõtmistes.

  • Ehituse peatöövõtt ja projektijuhtimine
  • Projekteerimis- ja ehitustöövõtt
  • Hoonete ehitus
  • Kinnisvaraarendus
Tutvuge tehtud töödega