Liigu sisu juurde

Pirita rannaala saab promenaadi, jõulinnaku, mänguväljakud ning ajutise lava koos tribüünidega

Piki liivaranda metsa piiril kulgev jalakäijate rannapromenaad ühendab erinevate tegevustega alad. Rannapromenaadiga ristumispunktidesse on planeeritud erinevad kioskid ja paviljonid.Foto: Ruum ja Maastik OÜ

Tallinna linnavalitsus esitas tänasel istungil Tallinna linnavolikogule Pirita linnaosas asuva rannaala detailplaneeringu, mille eesmärk on kaasaegse rannaala arendamine ja kujundamine linna esindusrannaks.

Tallinna abilinnapea Madle Lippuse sõnul on oluline luua Tallinna esindusrannale terviklik ja kaasaegne lahendus ning pakkuda seal külastajatele teenuseid, mis seni on olnud puudulikud.

“Detailplaneeringuga kavandatakse Pirita rannaala aastaringne avalik kasutus, kasutades selleks kaasaegseid ruumilahendusi. See loob võimaluse muuta Pirita liivarand senisest atraktiivsemaks, samas hoides piirkonna jaoks olulisi väärtusi. Kavandatavad muudatused harmoneeruvad rannametsa puistualaga ning tagavad ka vanalinna silueti vaadeldavuse säilimise,” kirjeldas Lippus.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress
Pirita uued rannapaviljonid. Foto: Ruum ja Maastik OÜ

Heakskiidetud planeeringu kohaselt hakkab piki liivaranda metsa piiril kulgev jalakäijate rannapromenaad ühendama erinevate tegevustega alad nagu jõulinnaku, laste- ja pallimänguväljakud, ajutine lava ja tribüünid.

Jalakäijate rannapromenaadiga ristumispunktidesse on planeeritud kioskite ja paviljonidega hoonete grupid. Hoonestus ei piira avatud vaateid randa viivatelt teedelt. Jalgteede ja jalgrattateede võrgustik ning rannapromenaad loovad ühendused Merivälja tee kergliiklusteedega ja Pirita tee äärse rannapromenaadiga.

Planeering tagab kogu rannaalal hea ligipääsetavuse, vältides rannapromenaadil astmeid, treppe jms. Astmete ja treppide rajamisel peab olema tagatud ka ohutud kaldpinnad rannapromenaadil liikumisel. Rannaala külastajate parkimine on lahendatud jalgrattaparklates ja olemasolevatel autode parkimisaladel, näiteks Supluse puiesteel.

Detailplaneering hõlmab ka Pirita Vaba Aja Keskuse hoone laiendamist, tingimusega säilitada ajalooline fassaad. Merivälja tee 5b kinnistule on antud ehitusõigus kuni kahekorruselise ärihoone, näiteks kohvikuga hotelli, ehitamiseks, kõrgusega kuni üheksa meetrit.

Aadressil Merivälja 5B asunud endise grillkohviku asemele kerkib uus kahekorde ärihoone. Arhitekt: Anne KoseFoto: Ruum ja Maastik OÜ

Planeeringu lahenduse koostas osaühing Ruum ja Maastik. Parima linnaruumilise lahenduse väljatöötamiseks toimus rannaala arhitektuurikonkurss, mille võidutöö “Väät” on ka planeeringu koostamise aluseks. Võidutöö idee on säilitada rannametsa “metsikus” ning tagada Pirita rannaalale ainuomane terviklik disainilahendus.

Pirita rannaala detailplaneeringu peab heaks kiitma Tallinna linnavolikogu.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.