Liigu sisu juurde

Maa-amet: tehingute arv vähenes, aga koguväärtus kasvas

Tallinnas kasvas võrreldes aasta varasemaga nii tehingute arv kui ka korterite hind.Foto: Kaupo Kalda

Maa-ameti andmetel langes 2024. aasta esimesel kuul tehingute arv ühe protsendi võrra, kuidtehingute koguväärtus kasvas.

Jaanuaris toimus kinnisvaraturul 2502 ostu-müügitehingut ning tehingute koguväärtus oli ligi 246 miljonit eurot, mis on ligikaudu 12 miljonit enam kui jaanuaris 2023.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Eluruumina müüdud korteriomandiga tehti 1318 tehingut, hoonestatud maadega 327 tehingut ning hoonestamata maadega 697 tehingut. Korteriomandite ja hoonestamata maa tehingutest tähendab see kasvu vastavalt 1 protsent ja 2 protsenti. Hoonestatud maa tehingute arv langes 19 protsenti.

Tallinnas tehti 542 korteritehingut, mida oli 19 protsenti rohkem kui 2023. aasta jaanuaris. Võrreldes eelmise kuuga langes tehingute arv pealinnas 33 protsenti, kuid see on ootuspärane, sest detsember on ajalooliselt üks aasta kõige aktiivsem kuu ning jaanuar see-eest madalama aktiivsusega. Tehingud uute korteritega Tallinnas jätkas langustrendis, samas korterite järelmüük kasvas aasta võrdluses 40 protsenti.

Pärnu korteriturul toimus jaanuaris 25 korteritehingut, kõik toimusid järelturul.

Tartus müüdi jaanuaris 90 korterit.

Jaanuaris maksis Tallinna korteri ruutmeeter keskmiselt 2902 eurot ning aastaga on ruutmeetri hind kasvanud ligi protsendi. Sealhulgas pealinna uue korteri ruutmeeter maksis jaanuaris keskmiselt 4507 eurot ja vanema korteri ruutmeeter 2729 eurot. Aastane hinnakasv on uute korterite puhul 29 protsenti ning järelturu ruutmeetri hinnatase on ligi 3 protsenti suurem kui 2023 jaanuaris.

Tartus oli korteri ruutmeetri keskmine hind 2256 eurot, mis tähistab aastast langust ligi 6 protsenti. Pärnu korteri ruutmeetri keskmine hind oli jaanuaris 1904.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.