Liigu sisu juurde

Ostu-müügitehingute arv kasvas aasta varasemaga võrreldes 14%

Maa-ameti andmetel tehti 2024. aasta aprillis kinnisvaraturul 3751 ostu-müügitehingut, mida on 14 protsenti rohkem kui eelmisel aastal samal ajal.

Tehingute koguväärtus oli ligi 375 miljonit eurot, mis oli umbes 20 miljonit rohkem kui aprillis 2023.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Eluruumina müüdud korteriomandiga tehti 1754 tehingut, hoonestatud maadega 603 tehingut ning hoonestamata maadega 1181 tehingut. See näitab aastases võrdluses kasvu kõikide tehinguobjektide lõikes, vastavalt 4, 22 ja 28 protsenti.

Tallinnas tehti 688 korteritehingut, mis on ligi 2 protsenti vähem võrdluses eelmise aastaga. Võrreldes eelmise kuuga kasvas tehingute arv pealinnas 19 protsenti. Tehingud uute korteritega Tallinnas kasvasid võrreldes eelmise kuuga 6 protsenti, kuid jätkasid langustrendis võrdluses eelmise aastaga. Samas korterite tehingute arv järelturul kasvas aasta võrdluses 10 protsenti ning kuu võrdluses 22 protsenti.

Pärnu korteriturul toimus aprillis 49 korteritehingut, s.o. 5 esmamüüki ja 44 järelturutehingut.

Tartus müüdi aprillis 166 korterit, neist 117 järelturul ja 49 esmamüüki.

Aprillis maksis Tallinna korteri ruutmeeter keskmiselt 3081 eurot ning aastaga on ruutmeetri hind kasvanud ligi 3 protsenti. Sealhulgas pealinna uue korteri ruutmeeter maksis aprillis keskmiselt 4219 eurot ja järelturu korteri ruutmeeter 2897 eurot. Aastane hinnakasv on uute korterite puhul 11 protsenti ning järelturu ruutmeetri hinnatase on ligi 6 protsenti suurem kui 2023 aprillis.

Tartus oli korteri ruutmeetri keskmine hind 2752 eurot, mis näitab aastast kasvu ligi 15 protsenti.

Pärnu korteri ruutmeetri keskmine hind oli aprillis 2348.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.