Liigu sisu juurde

Mais toimus Tallinnas aasta varasemaga võrreldes kolmandiku võrra vähem korteritehinguid

Õismäe elurajoon Tallinnas.Foto: M-Production/Istockphoto

Maa-ameti andmetel tehti maikuus Tallinnas aasta varasemaga võrreldes 32 protsenti vähem tehinguid, kuid korterite hinnad kasvasid.

Tallinnas tehti ameti andmetele 643 korteritehingut. Võrreldes aprilliga vähenes tehingute arv pealinnas seitse protsenti. Tehingute arv uute korteritega vähenes Tallinnas võrreldes eelmise kuuga viis protsenti ja tehingute arv järelturul vähenes aasta võrdluses 10 protsenti ning kuu võrdluses seitse protsenti.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Mais maksis Tallinna korteri ruutmeeter keskmiselt 3077 eurot ning aastaga on ruutmeetri hind vähenenud kolm protsenti, kuid langus tuleb sellest, et vähenes uute korterite osakaal tehingute koguhulgas.

Pealinna uue korteri ruutmeeter maksis maikuus keskmiselt 4243 eurot (hinnakasv aasta jooksul seitse protsenti) ja järelturu korteri ruutmeeter 2858 eurot (hinnakasv aasta jooksul neli protsenti).

Pärnu linna korteriturul toimus mais 74 korteritehingut (neli esmamüüki ja 70 järelturutehingut), mis on 51 protsenti rohkem kui kuu varem. Pärnu korteri ruutmeetri keskmine hind oli mais 2334 eurot.

Tartus müüdi mais 166 korterit, neist 129 järelturul ja 32 esmamüüki, mis on 3 protsenti vähem kui kuu varem. Tartus oli korteri ruutmeetri keskmine hind 2468 eurot, mis on võrdluses eelmise aasta maikuuga (2465 eurot) sarnasel tasemel.

Eesti kinnisvaraturul kokku toimus 3604 ostu-müügitehingut, mida on 12 protsenti vähem kui eelmisel aastal samal ajal. Tehingute koguväärtus oli 371 miljonit eurot, mis on üks protsent vähem kui aprillis ja 22 protsenti vähem kui eelmine aasta maikuus.

Eluruumina müüdud korteriomanditega tehti 1762 tehingut (aprilliga võrreldes langus 20 protsenti), hoonestatud maadega 665 tehingut (aprilliga võrreldes langus kolm protsenti) ning hoonestamata maadega 980 tehingut (aprilliga võrreldes kasv seitse protsenti).

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kogemus loeb

Eesti Rahva Muuseumi ja Raadi mõisapargi vahetusse lähedusse oleme ehitamas uut kaheksa kortermajaga elamukvartalit Raadiraja. Lisainfo: raadiraja.ee.

Ehitustrust on asjatundlik partner ja toetab Teid ehitusettevõtmistes.

  • Ehituse peatöövõtt ja projektijuhtimine
  • Projekteerimis- ja ehitustöövõtt
  • Hoonete ehitus
  • Kinnisvaraarendus
Tutvuge tehtud töödega

Saa täielik ligipääs Ehituslehele

  • Ehitus-, kinnisvara- ja arhitektuurivaldkonna analüüsid ja arvamuslood.
  • Uurivad artiklid, mis avavad vaidluste ja pankrottide taustu.
  • Igapäevane uudistevoog: kogu valdkonna info ühest kohast.

Hind kehtib kolm kuud, misjärel jätkub tellimus automaatselt hinnaga 11.99 kuus. Tellimuse saad alati katkestada. Kõik tellimisvõimalused leiad siit lehelt.