Liigu sisu juurde

Maakler: kinnisvara järelturul käib jätkuvalt külm sõda

Tallinna magalates lähevad Egon Juhansoni sõnul kõige paremini kaubaks 80 000 – 90 000 eurot maksvad kahetoalised remonti vajavad ning 115 000 – 125 000 eurot maksvad sama suured renoveeritud korterid.Foto: Remo Tõnismäe / Postimees / Scanpix

Kui möödunud aastal oodati, et raskustes klientide ja “hapuks” minevate laenude tõttu tõttu saab õige pea osta odavalt kinnisvara kokku, siis tegelikult pole peale üksikute juhtumite nii läinud, kommenteerib turuolukorda Elum Kinnisvara maakler Egon Juhanson.

Juhansoni sõnul on turul käimas justkui külm sõda. “Ostjad ootavad järelturul suurt langust, kuid müüjaid ei näe selleks põhjust. Hinnad on loomulikult juba langenud, kuid see on jäänud siiski turu üldise olukorra piiresse. Et toimuks midagi drastilist, peaksid müüjad olema sunnitud kinnisvara kiirelt realiseerima,” märkis Juhanson.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Hetkel on müüjad tema hinnangul pigem paremate aegade ootel ja tühjalt seisvate korterite eest makstakse kommunaalkulusid.

Juhansoni arvates on kõige keerulisem praegu müüa nii öelda keskmiseid kortereid. mis pole otseselt remonti vajavad, kuid siiski nõuavad investeeringuid värskenduse jaoks. “Selliseid kortereid on ka kõige rohkem pakkumisel ja nende osas on kindlasti oodata veelgi hinnalangust,” ütles Juhanson.

“Kõige paremini lähevad järelturul jätkuvalt aga õige hinnaga remonti vajavad ning renoveeritud korterid. Huvilisteks on nii eraisikud kui ka raha paigutavad investorid,” tõdes ta.

Rääkides hindadest sõnas Elumi maakler, et näiteks Tallinna magalates lähevad kõige paremini kaubaks 80 000 – 90 000 eurot maksvad kahetoalised remonti vajavad ning 115 000 – 125 000 eurot maksvad sama suured renoveeritud korterid.

“Euribori peatumise sõnum on huvilisi juurde tekitanud, aga mingist tehingute hulga kasvust on veel vara rääkida. Ostudeni jõutakse endiselt teosammul,” nentis Juhanson.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.