Liigu sisu juurde

Tallinna korteriturul tehti oktoobris suurem osa tehinguid odavamate järelturu korteritega

Oktoobrikuus müüdi Tallinnas 675 korterit, millest kalleim maksis 674000 eurot. Kokku tehti Tallinnas oktoobrikuus kinnisvaraga 844 ostu-müügitehingut.Foto: Erik Tanghe / Pixabay

Tallinna korteriturg oli oktoobris pea äravahetamiseni sarnane septembriga, keskmine ruutmeetri hind oli 3031 eurot ning tehingute enamus on endiselt odavamate järelturu korterite päralt, kinnitab 1Partner Kinnisvara juht Martin Vahter tehingustatistikat uurides. 

“Oleme endiselt U-kujulises põhjas, aga hullemaks enam ka ei lähe,” kinnitas Vahter. Uusarenduste niinimetatud laojääk kasvas eelmise aasta kevadest alates aasta jooksul oma 50-60%, kuid nüüd püsib see juba viimased pool aastat stabiilsena,” kommenteeris Vahter.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

3000-eurone ruutmeetrihind on tema hinnangul praeguseks suhteliselt kindlalt paigas. mida kinnitab ka oktoobri tehingute keskmise hinna ja mediaanhinna vaid 3% suurune vahe. 

“Siiani tehakse enamus tehinguid odavamate järelturu korteritega, sest kallima kauba puhul ei ole müüjate ja ostjate hinnaootused veel päris kokku saanud,” nentis Vahter, kelle sõnul on mõnedki müüjad veel kinni lähiminevikus, kus pidi sobiva summa saamiseks lihtsalt ootama. “Samas ei ole ootuste käärid enam kuigi suured ja turul on elavnemise märke,” lisas Vahter.

1Partneri juhi hinnangul võib kohe-kohe olla kätte jõudmas selle kümnendi parim hetk oma uue kodu ostmiseks enne järgmist tõusulainet.
“Kõik eeltingimused uueks tõusuks on tänaseks tegelikult täidetud – valik on lai, intresse enam ei tõstetud, inflatsioon on alla läinud ja reaalpalk kasvab. Hinnad hakkavad kasvama aga alles koos tehingute arvu kasvuga, milleni läheb veel veidi aega,” selgitas Vahter.

Oktoobrikuus müüdi Tallinnas 675 korterit, millest kalleim maksis 674000 eurot. Kokku tehti Tallinnas oktoobrikuus kinnisvaraga 844 ostu-müügitehingut. Kinnisvaratehingute koguväärtus oli ligikaudu 138 miljonit eurot ehk 22% vähem kui septembris ja 27% vähem kui eelmise aasta oktoobris.

1Partner on Baltimaade juhtiv kinnisvaragrupp, mille esindused asuvad Tallinnas, Tartus, Riias ja Vilniuses. 1Partner grupp pakub kinnisvara vahenduse, hindamise, ehituse, arenduse, halduse ja investeeringute juhtimise teenust. 1Partner kinnisvaragrupp on maailma suurima kommertskinnisvara nõustamisettevõtte JLL (Jones Lang LaSalle) ametlik koostööpartner Baltikumis.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.