Liigu sisu juurde

Kinnisvaramaakler: eestlaste rahvussport on üürimine ja flippimine

Maakler Egon Juhansoni sõnul kindlat renoveerimistöödele kuluvat ruutmeetri hinda olemas pole, sest remonti vajavad korterid on erinevad. Arvesse tuleb võtta, kas vahetatud on aknad, välisuks, juhtmed või kui kõverad on seinad.Foto: Monica Silvestre / Pexels

Kinnisvaraga toimetamine on olnud juba mõnda aega eestlaste rahvussport. Kui enamik investeeringu teinud inimestest tegeleb ELUM Kinnisvara maakleri Egon Juhansoni hinnangul korteri väljaüürimisega, siis aina rohkem on populaarsust kogunud ka flippimine, ehk remonti vajava korteri renoveerimine müügi eesmärgil.

Flippimine ja üürikorterid on Juhansoni hinnangul nagu kaks eri maailma. Kui esimene on kiire protsess, siis teine on pikaajaline ning tasuvusaeg on tihti enam kui kümme aastat. Ka tegevuste intensiivsus on mõlema puhul erinev ning iga inimene valib selle, mis tema teadmiste, finantsvõimaluste ja ajakuluga paremini kokku sobib.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Flippimine eeldab aktiivset turu jälgimist

“Flippimise peamine otsustuskoht on soetatud vara hind ning oluline on saada see võimlikult soodsalt,” selgitas Juhanson. “Näiteks praegu portaalides pakutavate remonti vajavate korterite pakkumishindade puhul projekt lõppkujul kasumit ei toodaks. Seega tuleb kuulutustel hoida silm pidevalt peal ning soodsa pakkumise korral kiirelt tegutseda.”

Maakleri sõnul kindlat renoveerimistöödele kuluvat ruutmeetri hinda olemas pole, sest remonti vajavad korterid on erinevad. Arvesse tuleb võtta, kas vahetatud on aknad, välisuks, juhtmed või kui kõverad on seinad.

“Kui kasutate pangalaenu, siis pange paika ka plaan B. Näiteks juhul, kui te ei saa soovitud müügihinda, siis võiks olla variant ka korter üürile panna,” soovitas ta.

Üürimise puhul on oluline tootlus

Kui otsustada korteri üürimise kasuks, siis sarnaselt flippimisega on ka sel juhul ülioluline kinnisvara soetamise hind.

“Kindlasti tuleb uurida maja olukorda. Kui hoonet hakatakse renoveerima, siis küsige, kui suureks lähevad remondifond ja muud kulud. Ka korteris endas peab arvestama loomuliku kulumiga, näiteks seinad, põrandad ja tehnika,” ütles Juhanson.

Üürikorteri laenu abil ostmisel peab arvestama, et ärilaenul ei ole kodulaenuga sarnaseid soodsamaid intresse. Lisaks peab valmis olema euribori liikumisteks. Kulud laenule mõjutavad vara ostusumma kõrval otseselt korteri aastast üüritootlust.

“Kokkuvõtteks võiks öelda, et ei ole paremat ega halvemat investeeringut. Mõlemal on omad plussid ja miinused ning on kehtib investeerimise kuldreegel, et alusta piirkonnas, mida tunned kõige paremini,” märkis Juhanson.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.