Liigu sisu juurde

Maakler: kinnisvara müüjad pole oma hinnaootusega reaalsele olukorrale järgi jõudnud ja see võib hakata neile kätte maksma

Kinnisvaraäris pikalt tegutsenud Kristi Djomini sõnul pole aga palju müüjad veel oma hinnaootustes praegust turureaalsust arvesse võtnud ning soovivad endiselt "heade aegade" hindu.Foto: ijeab / Freepik

Eesti kinnisvaraturg on küll vaikne ja äraootav, kuid ELUM Kinnisvara partneri ja kinnisvaramaakleri Kristi Djomini kinnitusel pole turg siiski mitte seisma jäänud, vaid jõudnud tagasi normaalsusesse.

“Vahepealne väike buum, mis kestis 2020. aasta lõpust kuni 2022. aasta keskpaigani, pani inimesed rabama kinnisvara, nii, et ununesid tulevased laenukohustused ja uusi kortereid osteti “paberilt”,” kirjeldas Djomin, kelle hinnangul ei ole selline turuolukord pikas perspektiivis aga kunagi hea, sest hajutab tähelepanu ning viib allapoole ka pakutava kvaliteeti.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

“Nüüd, mil turg on rahunenud ja laenud kallinenud, oleme tagasi normaalsuses, kus inimesed süvenevad nii ostetavasse varasse kui ka oma kohustustesse ning müüjad peavad taas enam panustama, et ostjaid leida,” sõnas ta.

Kinnisvaraäris pikalt tegutsenud Djomini sõnul pole aga palju müüjad veel oma hinnaootustes praegust turureaalsust arvesse võtnud ning soovivad endiselt “heade aegade” hindu. “Selline paindumatus võib aga kurjasti kätte maksta, sest lõpuks võidakse oma kinnisvara ära müüa hoopis madalama hinnaga kui algne ostuhuvilise poolt tehtud pakkumine oli.”

Ta tõi näite, kus korterit hakati müüma hinnaga 215 000 eurot, millele üsna pea reageeris ostuhuviline pakkumisega 210 000 eurot, kuid müüja vastas eitavalt. “Turg samal ajal muudkui rahunes ning hinda tuli hakata pidevalt langetama. Lõpuks läks sama korter hinnaga 185 000 eurot,” sõnas Djomin, kelle sõnul on ostjad praegusest turuolukorrast väga teadlikud.

Seetõttu kaalutakse oma ostu kaua, käiakse vaatamas mitmeid objekte ning välja valitud vara külastatakse enne tehingu lukku löömist samuti mitu korda. “Ka  pankade esindajad ütlevad, et uisapäisa laenu ei võeta ning inimesed kaaluvad pikalt, enne kui otsuse teevad,” märkis ta.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.