Magdaleena lasteaed avas uues majas varasemast märksa suuremal pinnal taas uksed
Täna avati pidulikult Tallinna Magdaleena lasteaia uus hoone, mille ehituse käigus uuendati põhjalikult nii sise- kui väliskeskkonda.
Projekti kogumaksumus oli 6 miljonit eurot ning selle tulemusena on muuhulgas lastele lisaks rühmaruumidele loodud ka huviklass kunsti- ja kokandustundideks ning saalid liikumise- ja muusikatundide läbiviimiseks.
Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.
Magdaleena lasteaed tegutses varem 1964. aastal valminud hoones, mis oli amortiseerunud ja mille ruumiplaneering ei vastanud tänapäeva nõuetele. Seetõttu otsustati vana hoone lammutada ning asemele ehitati kahekorruseline maja, mis sobitub olemasolevasse keskkonda. Asula tänava poolses küljes annavad majale iseloomu ovaalsed aknad. Peasissepääsu kaarega seina osa on inspireeritud Asula tänava miljööst, kus asuvad sarnase motiiviga korterelamud.
Uude lasteaiahoonesse on projekteeritud üks sõimerühm ja viis lasteaiarühma. Sõimerühma on planeeritud 18 last ja lasteaiarühma 24 last. Sõimerühma mängu- ja magamisala võimaldab sõimerühma vajadusel ümber planeerida tavaliseks rühmaks. Sellel õppeaastal on lasteaias kaks sõimerühma, kolm aiarühma ja üks tasandusrühm.
Maja koosneb tinglikult kolmest osast: rühmaruumidest, saalidest ning õppekorralduse alast. Maja keskele jääv saalide osa on ruumi omapära tõttu teistest kõrgem, mis elavdab ja killustab kogu hoone mahtu. Laste igapäevane sissepääs asub hoovipoolses küljes, kus on ka avar terrass. Hoone kandvad välisseinad on osaliselt ehitatud monteeritavatest kolmekihilistest sandwich-paneelidest, osaliselt on betoon kaetud soojustuse ja fassaadipaneelidega. Lamekatusele on paigaldatud päikesepaneelid.
Magdaleena lasteaia uue hoone projekteerisid Projektibüroo ja Enska. Maja ehitas Vanalinna Ehitus ning ehitusjärelevalvet tegi Tallinna Linnaehituse AS.