Liigu sisu juurde

Ostuhuviliste puuduse tõttu langetati Sangaste lossi müügihinda veelkord poole miljoni võrra 1,6 miljoni euroni

Sangaste loss. Foto: Kohtutäiturite ja Pankrotihaldurite Koda

Eelmise aasta lõpul luhtus pankrotihalduri katse leida Sangaste Mõis OÜ-le kuuluvale Sangaste lossile uus omanik 2,6 miljoni euro eest ja jaanuarikuus toimuma pidanud kordusoksjonile pandi mõis juba märksa soodsama, 2,1 miljoni euro suuruse alghinnaga. Ka selle hinnaga ei õnnestunud huvilisi kohale meelitada ning seetõttu langetati hinda mõne kuu jooksul juba teist korda tervelt 500 000 euro võrra ning kuulutati välja järjekordne enampakkumine.

Huvilised, kes 28. veebruaril algavale oksjonile registreeruvad, alustavad pakkumist 1,6 miljoni euro suurusest alghinnast. Selle raha eest saab uus omanik endale lossi, kuhu on sisse seatud 16 numbritoaga hotell ning kinnistu pindalaga 16 229 m2.

Kinnisvaraanalüütik Risto Vähi on varasemalt teemat kommenteerides Ehituslehele öelnud, et mõisa reaalne müügihind peaks jääma alla kahe miljoni euro, seega on hiljutise hinnaalanduse tulemusena jõutud ehk võimalike huviliste rahalistele võimalustele piisavalt ligidale, et müügitehing lõpuks teoks saaks.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Reeglina võtab mõisa või lossi müük Vähi sõnul aastaid ning esialgsest hinnasoovist tullakse pisitasa allapoole. Aastas müüakse Eestis umbes 3-4 mõisa, millele lisanduvad ka mõned kõrvalhooned. Mõisatehingute hind varieerub mõnekümnest tuhandest eurost kuni 300 000-ni.

“Paljud neist on väiksemad karjamõisad või tagasihoidlikumad häärberid, mis vajavad kapitaalremonti. Kallemaid tehinguid, kus kaubaks läheb esinduslik häärber, mis on ka heas seisus, toimub väga-väga harva,” märkis Vähi.

Sangaste loss on kunagise Sangaste mõisa härrastemaja Lossikülas Otepää vallas, mõisakompleksi tähelepanuväärseim ehitis. Loss tegutseb hotellina ja restoranina ning on populaarne pulma- ja peokoht.

OÜ Sangaste Mõis sai mõne aasta eest Sangaste lossi uueks omanikuks nii, et Otepää vallale maksti nõutud 775 000 eurost vaid 175 000. Ülejäänud 600 000 eurot peaks vald tagasi saama alles pärast lossi edukat müüki.

Saadud raha eest plaanis Otepää vald esialgu rajada uue tuletõrjedepoo, ent praeguseks on vallavanema Jaanus Barkala sõnul pideva hinnatõusu valguses muutunud juba küsitavaks, kas sellest summast depoo rajamiseks piisaks.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kogemus loeb

Eesti Rahva Muuseumi ja Raadi mõisapargi vahetusse lähedusse oleme ehitamas uut kaheksa kortermajaga elamukvartalit Raadiraja. Lisainfo: raadiraja.ee.

Ehitustrust on asjatundlik partner ja toetab Teid ehitusettevõtmistes.

  • Ehituse peatöövõtt ja projektijuhtimine
  • Projekteerimis- ja ehitustöövõtt
  • Hoonete ehitus
  • Kinnisvaraarendus
Tutvuge tehtud töödega