Liigu sisu juurde

Pankrotistunud Metus-Est klaasfassaadivabriku hind jääb huvilistele liiga kõrgeks

Pakrotihalduri sõnul tuntakse AS Metus-Est varade vastu küll huvi, kuid praegu küsitav 3,5 miljoni euro suurune hind jääb ilmselt liiga kõrgeks, sest ühtki reaalset pakkumist veel tehtud pole. Foto: Kohtutäiturite ja Pankrotihaldurite Koda

Peamiselt Rootsi turule toodangut eksportinud klaasfassaadide tootja AS Metus-Est andis tänavu maikuus sisse pankrotiavalduse ja ettevõtte Tabasalus asuv tootmishoone peaks minema homme oksjonile koos tervikvaraga, aga ostuhuvilisi pole.

Tehas koos sisseseadega on pakkumisel 3,5 miljoni euro eest.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Pankrotihaldur Kristo Tederi sõnul on AS-Metus-Est vastu kokku nõudeid suurusjärgus neli miljonit eurot, millest umbkaudu 700 000 eurot moodustavad tingimuslikud nõuded seoses realiseerimata pangagarantiidega.

Seda, kas varade müügist on reaalne saada piisav summa, et ettevõte saaks võlausaldajatele võlgnevused tasuda, on Tederi hinnangul hetkel väga keeruline prognoosida, aga pigem on see ebatõenäoline.

“Teoreetiliselt on selline olukord võimalik, et suures osas nõuded täidetakse, kuid see eeldab varade edukat müüki ja tingimuslike nõuete ära langemist,” selgitas Teder, kelle sõnul pole homme algavale oksjonile seni veel huvilisi registreerinud.

“Huvi varade vastu tuntakse igapäevaselt, kuid oodatav hinnatase on madalam, kui see, millega seni pakkumine toimub,” märkis Teder. “Kui peaks juhtuma, et antud alghinnaga ostuhuvilisi ei teki, siis korraldatakse ilmselt uus pakkumine. Seda, kas hinda korrigeeritakse või mitte, otsustatakse alles pärast senise enampakkumise lõppemist.”

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.