Liigu sisu juurde

Metus-Est klaasfassaaditehase müügisaaga jätkub: hinda langetati 225 000 euro võrra

metus est
Pankrotihaldur Kristo Tederi sõnul on tehase ostmise vastu küll huvi tuntud, aga müüdava vara hind on jäänud ostjatele liiga kõrgeks. Foto: oksjonikeskus.ee

Eile jõudsid taas uuele enampakkumisele AS Metus-Est Tabasalus asuvad tootmishooned koos sisseseadega. Kui viimatine enampakkumine algas 3 125 000 euro suurusest summast, siis uueks hinnaks on huviliste meelitamiseks 225 000 euro võrra väiksem hind ehk 2 900 000 eurot.

Pankrotihaldur Kristo Tederi sõnul on tehase ostmise vastu küll huvi tuntud, aga müüdava vara hind on ostjatele liiga kõrgeks jäänud. “Infot küsitakse regulaarselt, seega julgen eeldada, et huvi on olemas,” märkis Teder.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Varade eraldi müümiseks esialgu ei lähe

Ettevõtte vara mõttelist tükeldamist — näiteks tootmisvahendite ja kinnisvara eraldi müümist — ei pea pankrotihaldur esialgu mõistlikuks.

“Ei saa välistada, et vara tuleb eraldi müüma hakata, kuid hetkel on jätkuvalt eesmärk müüa vara tervikuna,” sõnas Teder. “Täna ei ole veel alust arvata, et eraldi müües võiks tulem võlausaldajatele kasulikum olla, pigem pikendab see kogu protsessi ja toob kaasa täiendavaid kulusid.”

Hetkel on pankrotihalduri andmetel AS-Metus-Est vastu kokku nõudeid suurusjärgus neli miljonit eurot, millest umbkaudu 700 000 eurot moodustavad tingimuslikud nõuded seoses realiseerimata pangagarantiidega.

Konkurent: Metus-Est pankrot turgu ei mõjuta

Samuti klaasfassaadide tootmisega tegeleva Warmeco tegevjuht Kristo Tamme sõnul pole Metus-Est pankrot konkurentide jaoks olukorda kuigivõrd muutnud.

“Arvestades seda, et tööd on täna turul tuntavalt vähem, siis pole Metus-Est pankrot tunda andnud. Konkurents on ka ilma Metuseta piisavalt suur,” tõdes Tamm, kes peab vähetõenäoliseks, et mõni ettevõte pankrotistunud fassaadivabriku varad täies mahus üle võtaks, sest uute tegijate jaoks pidevalt pingelisemaks muutuval turul sisuliselt ruumi pole.

“Tööd on vähe, sest klaasfassaadid on rohkem seotud ärikinnisvara hoonetega ja teadupärast ärikinnisvaras pole hetkel just parimad ajad,” märkis Tamm.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.