Pankrotti läinud klaasfassaadivabriku müügihinda langetati 300 000 euro võrra

Pakrotihalduri sõnul tuntakse AS Metus-Est varade vastu küll huvi, kuid praegu küsitav 3,5 miljoni euro suurune hind jääb ilmselt liiga kõrgeks, sest ühtki reaalset pakkumist veel tehtud pole. Foto: Kohtutäiturite ja Pankrotihaldurite Koda

Mullu maikuus andis peamiselt Rootsi turule toodangut eksportinud klaasfassaadide tootja AS Metus-Est sisse pankrotiavalduse ja ettevõtte Tabasalus asuv tootmishoone otsib sellest ajas peale uut omanikku. Kuna esimesed katsed tehast maha müüa on luhtunud, siis on oksjoni alghind langenud 3,5 miljonilt eurolt 3,2 miljonile.

Pankrotihaldur Kristo Teder kinnitas, et ettevõtte vara on valdavalt koondatud ühte enampakkumisse, see tähendab, et hetkel veel eraldi seadmeid, laojääke ja muud ei müüda. Küll aga on haldur kogunud kokku erinevad pöördumised ja on olemas mõningane ülevaade ka üksikvarade osas. Samas on pakutav seni võrdlemisi marginaalne võrreldes vara terviku väärtusega.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Müüdava vara hind on ostjatele seni siiski liiga kõrgeks jäänud ja Tederi sõnul on tehtud vara ostmiseks müügiprotsessi jooksul erinevaid mitteametlikke pakkumisi ühest kolme miljoni euroni. Pankrotihalduri hinnangul on kogumis olevate varade väärtus siiski selles suurusjärgus, millega see on hetkel pakkumisel.  

“Samas hetkel on aeg ärikinnisvara segmendis pigem selline, kus otsuseid kaalutakse pikalt ja tasuvuse hindamine on muutujate prognoosimatuse tõttu keeruline,” tõdes Teder.

AS-Metus-Est vastu on pankrotihalduri andmetel kokku nõudeid suurusjärgus neli miljonit eurot, millest umbkaudu 700 000 eurot moodustavad tingimuslikud nõuded seoses realiseerimata pangagarantiidega.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.