Liigu sisu juurde

Planeeringutega nähakse Mustamäele ja Haaberstisse ette uusi eluasemeid

Järveotsa tee 46 kinnistu ja lähiala detailplaneeringu eesmärgiks on Haabersti linnaosas 2,6 hektari suurusel kinnistul kavandada kuni kolmekorruseline ärihoone ning kaks kuni neljakorruselist äriruumidega korterelamut. Foto: Tallinna Strateegiakeskus

Tallinna linnavalitsus algatas Haabersti linnaosas Järveotsa tee 46 kinnistu detailplaneeringu ning esitas linnavolikogule vastuvõtmiseks Mustamäel asuva Mäepealse 21a krundi detailplaneeringu. Mõlema planeeringuga nähakse ette juba olemasolevasse linnakeskkonda ja elamualadele uusi eluasemeid.

Abilinnapea Madle Lippuse sõnul on kortermajade planeeringute puhul oluline hinnata, kui hästi need on kodulähedaste teenustega ühendatud, kas nende rajamisega tekib muutus ka avalikus ruumis ning kas need pakuvad mitmekesist elamist.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Järveotsa tee 46 kinnistu ja lähiala detailplaneeringu eesmärgiks on Haabersti linnaosas 2,6 hektari suurusel kinnistul kavandada kuni kolmekorruseline ärihoone ning kaks kuni neljakorruselist äriruumidega korterelamut.

Algatatud detailplaneeringu haljastus- ja planeeringulahendus peab toetama Putukaväila lineaarpargi eesmärke, pakkuma läbipääse ja ühendusi Järveotsa tee ja Putukaväila vahel ning tänavaruumiga suhestuvaid äriruume. Planeeringuala korterite puhul tuleb arvestada korteri kohta keskmiselt 85 m² maapealset brutopinda ning kavandada 1- ja 2-toalisi kortereid kuni 40-50% korterite arvust.

Kuna piirkonna olemasolev hoonestus on monotoonne, peab arendaja eelnevalt korraldama arhitektuurikonkursi, et luua kõrgem ruumiline kvaliteet ja mitmekesisus. Detailplaneeringu koostab RUUM JA MAASTIK OÜ ja selle materjalidega saab tutvuda Tallinna planeeringute registris.

Mäepealse 21a kinnistu.Foto: Tallinna Strateegiakeskus

Mäepealse 21a kinnistu detailplaneeringu eesmärk on praegu ärimaa sihtotstarbega 0,86 hektari suuruse kinnistu jagamine kaheks ja muuta maa sihtotstarvet.

Ühele elamu- ja ärimaa sihtotstarbega krundile tekiks võimalus nelja- ja kuuekorruselise äriruumidega korterelamu rajamiseks ning teisele moodustatava elamumaa sihtotstarbega krundile kahe kuni neljakorruselise korterelamu ehitamiseks.

Praegu on Mäepealse ja Kivinuka ristmikul asuval kinnistul ajutine sõidukite hooldushoone ning autode müügiplats. Kavandatud nelja hoonesse planeeritud kuni 97 korterit jätkavad juba olemasoleva korterelamute loogikat. Planeeringu koostas K-Projekt AS.

Pärast detailplaneeringu vastuvõtmist korraldavad Tallinna linnaplaneerimise amet ja Mustamäe linnaosa valitsus detailplaneeringu avaliku väljapaneku

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kogemus loeb

Eesti Rahva Muuseumi ja Raadi mõisapargi vahetusse lähedusse oleme ehitamas uut kaheksa kortermajaga elamukvartalit Raadiraja. Lisainfo: raadiraja.ee.

Ehitustrust on asjatundlik partner ja toetab Teid ehitusettevõtmistes.

  • Ehituse peatöövõtt ja projektijuhtimine
  • Projekteerimis- ja ehitustöövõtt
  • Hoonete ehitus
  • Kinnisvaraarendus
Tutvuge tehtud töödega