Liigu sisu juurde

Riigi Kinnisvara langetas Patendiameti endise hoone müügihinda enam kui poole miljoni euro võrra

Patendiameti hoone Tallinna kesklinnas, mida RKAS enampakkumisel müüb.Foto: Riigi Kinnisvara

Riigi Kinnisvara AS (RKAS) pani mõne aja eest enampakkumisele Toompuiestee 7 kinnistu, millel tegutses 2022. aastani Patendiamet.

Algselt küsiti hoone eest 2,3 miljonit eurot, ent selle hinnaga oksjon ostuhuvilisi kohale meelitada ei suutnud. Tänaseks on RKAS teinud 505 000 euro suuruse hinnakorrektuuri hing Toompuiestee tänaval asuva 1300-ruutmeetrise ajaloolise hoone ja sellega kaasneva kinnistu uueks alghinnaks on 1 795 000 eurot, millele lisandub käibemaks.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Riigi Kinnisvara kommunikatsioonijuht Annely Jõgeva nentis Ehituslehele antud kommentaaris, et turuolukorrast tingitud kinnisvaraobjektide suured hinnaalandused võivad aasta lõpuks ka ettevõtte eelarve keerulisse olukorda panna.

“Hinnates turu praegust seisu, siis oleme arvestanud sellega, et peame müügiportfellis tegema muudatusi, sealhulgas müügihindade alandamist. Kuivõrd aasta on alles poole peal, siis praegu on vara veel hinnata mõju suurust eelarvele,” märkis Jõgeva, kelle sõnul on RKAS tänavune müügiplaani eesmärk 21 miljonit eurot.

RKAS reklaamib, et tegemist on erinevaid arendusvõimalusi pakkuva kinnistuga atraktiivses kesklinna piirkonnas. Hoone on heas korras ning vakantne. Patendiamet alustas tööd Toompuiestee majas 1992. aasta kevadel. 30 aastat hiljem, 2022. aasta lõpus kolis asutus aadressile Tatari 39.

26. juunini toimuval oksjonil pakkumise tegemiseks tuleb tasuda tagatisraha 100 000 eurot.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.