Liigu sisu juurde

Riigi Kinnisvara pakub Tallinna kesklinnas endist Patendiameti maja alghinnaga 2,3 miljonit eurot

Patendiameti hoone Tallinna kesklinnas, mida RKAS enampakkumisel müüb.Foto: Riigi Kinnisvara

Riigi Kinnisvara AS (RKAS) on pannud enampakkumisele Toompuiestee 7 kinnistu, millel asuva ajaloolise hoone 1300 ruutmeetril tegutses 2022. aastani Patendiamet.

RKAS reklaamib, et tegemist on erinevaid arendusvõimalusi pakkuva kinnistuga atraktiivses kesklinna piirkonnas. Hoone on heas korras ning vakantne.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Majal on kolm korrust, kus asuvad büroopinnad. Lisaks on hoonel kõrge soklikorrus.

Veebruari lõpuni toimuval enampakkumisel on hoone alghinnaks 2,3 miljonit eurot, millele lisandub käibemaks. Pakkumise tegemiseks tuleb tasuda tagatisraha 100 000 eurot.

Patendiameti kommunikatsioonijuht Eve Tang kirjutas hoone ajaloost ameti ajaveebis, kui asutus majast välja kolis. Tangu andmetel alustati kortermaja ehitust 1900. aastal ja selle juurde kuulusid ka puukuur ja pesuköök.

Algselt kahekorruselisele hoonele lisati kolmas korrus 1928. aastal arhitekt Herbert Johansoni projekti alusel.

Tang kirjutas, et pärast sõda on maja kasutatud peamiselt ühiskondlike ruumidena, mis on olnud seotud intellektuaalomandi kaitsmisega. Näiteks tegutses seal nõukogude ajal Üleliidulise Patenditeenuste Keskuse Tallinna filiaal, aga ka Autorite Ühing ja Filatelistide Liit. Eesti Ekspress on kirjutanud, et juba 1980. aastal tekkis hoone keldrikorrusele Kastani baar, mis päevasel ajal oli söökla ja õhtul baar ning Tallinna geiseltskonna olulisim kohtumispaik. 90ndatel toimetas majas NoWe pank.

Patendiamet alustas tööd Toompuiestee majas 1992. aasta kevadel. 30 aastat hiljem, 2022. aasta lõpus kolis asutus aadressile Tatari 39.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kogemus loeb

Eesti Rahva Muuseumi ja Raadi mõisapargi vahetusse lähedusse oleme ehitamas uut kaheksa kortermajaga elamukvartalit Raadiraja. Lisainfo: raadiraja.ee.

Ehitustrust on asjatundlik partner ja toetab Teid ehitusettevõtmistes.

  • Ehituse peatöövõtt ja projektijuhtimine
  • Projekteerimis- ja ehitustöövõtt
  • Hoonete ehitus
  • Kinnisvaraarendus
Tutvuge tehtud töödega