Liigu sisu juurde

Roo Prisma sai esimese supermarketina Baltimaades LEED-sertifikaadi

Ettevõtja Marko Kulli firmale Millerhawk kuuluv ühekorruseline kaubandushoone Harku järve ääres, kus peamiseks üürnikuks on Prisma, sai esimese supermarketina nii Eestis kui ka terves Baltikumis LEED-sertifikaadi.

“Baltimaades on sertifitseeritud või sertifitseerimisel kokku 90 hoonet. Samas jaekaubandushoonetest on Roo Prisma esimene supermarket, mis sai LEED Retail sertifikaadi,” lausus Millerhawk OÜ juhatuse esimees Marko Kull. “Rohesertifikaadi olemasolu muutub kinnisvaravaldkonnas üha olulisemaks nii arendajatele, finantseerijatele kui ka üürnikele, sest järjest rohkem pööratakse tähelepanu nii hoonete keskkonnasõbralikkusele ning energiatõhususele. Hoones peab olema hea töötada ja ka klientidele peab seal mugav olema.”

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Turvalise ja jätkusuutliku keskkonna loomisele keskendunud ettevõte Forus nõustab erinevaid ettevõtteid ja hoone omanikke sertifikaadile kvalifitseerumiseks. Foruse energiatõhususe osakonna juht Kairi Nõulik kinnitas, et lisaks ärihoonetele tunnevad LEED-sertifitseerimise vastu järjest enam huvi jaekaubandusettevõtted, mis on rõõmustav.

“LEED-sertifitseerimisel saab hoone punkte erinevates kategooriates. Üks oluline näitaja on hoone energiakasutus – kütmine, jahutus ning elektri tarbimine,” selgitas Nõulik. Tema sõnul tõi Roo Prismale palju olulisi punkte keskkonnasõbralik külmaseadmete kasutus. Seal kasutatakse looduslikku ning veeauruvaba külmainet, millel on osooni kahandav koefitsient ning mõju globaalsele soojenemisele väga madal. Efektiivsemaks energia kasutamiseks ja hoone kütmiseks taaskasutatakse ka sama jahutussüsteemi jääksoojust.

Lisaks teeb Roo Prisma teeb eriliseks, et seal kasutatakse rohelist elektrit – kogu elekter tuleb taastuvatest energiaallikatest. Samuti peab Nõulik jaekaupluse valgustussüsteemi üheks tõhusamaks, mida tänapäeval kaubandushoonetes näeb.

Harku järve lähedusse rajatud Roo Prisma ehitustööd said alguse 2021. aasta augustis ja hoone valmis aasta tagasi. Hoone ehitas Ehitustrust. Keskuse üldpind on 3300 ruutmeetrit ning kogumaksumus ulatus kuue miljoni euroni.

Millerhawk on institutsionaalsete investeeringute haldusettevõte, mis keskendub kinnisvarale Baltikumi pealinnades, kus on suurem nõudlus kaasaegsete büroo-, tööstus- ja kaubanduspindade järele. Hoolikalt kaalutletud sihtvalik võimaldab ettevõttel kasutada Eesti, Läti ja Leedu kinnisvaraturge kõrgeima potentsiaalse tootluse saavutamiseks.

LEED (Leadership in Energy and Environmental Design) on rahvusvaheline sertifitseerimissüsteem, mille eesmärk on hinnata ja tunnustada hoonete keskkonnasäästlikkust. LEED-sertifikaadi saamine tähendab, et hoone vastab rangetele energiatõhususe ja keskkonnasõbralikkuse standarditele.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.