Saaremaa lähistele rajatakse veel kolm meretuuleparki ühtekokku 182 tuulikuga

Uusimad meretuulepargid rajatakse Saaremaast enam kui 30 kilomeetri kaugusele. Foto on illustratiivneFoto: Phil Noble / Reuters / Scanpix

Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Amet (TTJA) andis teada hoonestuslubade menetluste algatamise kavatsusest Saare 2.1, Saare 2.2 ja Saare 3 aladele meretuuleparkide rajamiseks.

Meretuulepargid on planeeritud rajada Eesti mereala planeeringu tuuleenergeetika arendamiseks sobivatele aladele Saaremaast üle 30 km kaugusel läänes.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Kõigil huvitatud isikutel on võimalik esitada 60 päeva jooksul ehk hiljemalt 01.04.2024 kell 23.59 TTJA-le konkureerivad taotlused samadele aladele. Konkureerivate taotluste osas viib TTJA läbi ehitusseadustiku alusel vastavushindamise. Kui esitatud taotlused vastavad kõikidele nõutud aspektidele, saavad taotlused esitanud ettevõtjad osaleda enampakkumisel hoonestusloa menetluse algatamiseks.

Saare 2.1 alale on CI NMF Estonia Sea I OÜ 14.11.2023 täiendatud hoonestusloa taotluse kohaselt kavandatud kuni 107 tuulikut, kokku on kavandatava meretuulepargi võimsus kuni 1700 MW. Tuulikute planeeritud maksimaalne kõrgus on merepinnast kuni 400 m. Lisaks tuulikutele kavandatakse rajada kuni 3 avamere alajaama.

Saare 2.2 alale on UAB „Ignitis renewables“ 15.11.2023 täiendatud hoonestusloa taotluse kohaselt kavandatud kuni 65 tuulikut, kokku on kavandatava meretuulepargi võimsus kuni 1040 MW. Tuulikute planeeritud maksimaalne kõrgus on merepinnast kuni 400 m. Lisaks tuulikutele kavandatakse rajada kuni 2 avamere alajaama.

Saare 3 alale on Sunly Wind OÜ 02.10.2023 täiendatud hoonestusloa taotluse kohaselt kavandatud kuni 10 tuulikut, kokku on kavandatava meretuulepargi võimsus kuni 149 MW. Taotluse kohaselt on tuuliku masti kõrgus veepinnast kuni 165 m ning rootori diameeter on kuni 264 m. Lisaks tuulikutele kavandatakse rajada üks avamere alajaam.

Hoonestusloa menetluse algatamisel on võimalik omavahel liita ühe arendaja poolt taotletavad, üksteisega külgnevad alad.

Enne tuulepargi rajamist tuleb läbi viia keskkonnamõju hindamine, mille käigus selgub täpsem tuulikute arv, parameetrid ja tuulepargi koguvõimsus. Saare 2.1, Saare 2.2 ja Saare 3 alade hoonestuslubade menetluste algatamise kavatsuse kohta avaldatud teated koos asukoha joonistega leiab TTJA kodulehelt.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.