Liigu sisu juurde

Sajad Soome sillad hakkavad jõudma kasutusea piirini, ent riigil pole remondiks raha

2022. aastal liigitati Soomes nõuetele mittevastavaks peaaegu 800 silda, aastas suudetakse parandada aga vaid umbes 100. Fotol Vekaransalmi silla remont 2018. aastal. Foto: Väylävirasto

Viimaste aastate jooksul on maantee- ja raudteesildade keskmine seisund Soomes tuntavalt halvenenud. Paljud sillad on üheaegselt jõudnud oma kasutusea piirile ja samas on väheste ressursside tõttu remonttöid teostatud vajadusest vähem, kirjutab Rakennuslehti.  

Soome riigile kuulub umbes 15 000 maanteesilda, millest liigitati 2015. aastal umbes 600 nõuetele mittevastavaks. 2022. aastal oli see number peaaegu 800. Proportsionaalselt on heades tingimustes olevate maanteesildade arv samal perioodil järsult vähenenud.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

“Sildade keskmine seisund on halvenenud peamiselt kahel põhjusel. Esiteks on paljud 1960.-1970. aastatel ehitatud sillad vananenud ja teiseks on hoolduskulude tase märgatavalt tõusnud, muuhulgas pärast Venemaa algatatud sõda. Sama raha eest saab lihtsalt vähem,” ütles Soome riikliku transpordi- ja maanteeameti juht Markku Äjälä.

Umbes 95% teesildadest on Äjäla kinnitusel siiski väga heas, heas või rahuldavas seisukorras.

Järgmistel aastatel on sildade keskmine seisund Soomes jätkuvalt langemas, sest praeguse tempoga suudetakse aastas remontida vaid umbes sada silda.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.