Liigu sisu juurde

Saneerimist taotlev aianduskeskus Hortes võlgneb Efteni fondile üle veerand miljoni euro

Hortese Tähesaju kauplus Lasnamäel.Foto: Raul Mee / Postimees / Scanpix

Eften Real Estate Fund andis börsile teada, et andis eile Hortesele teated kahe aianduskeskuse üürilepingute ülesütlemise kohta ja täiendava tähtaja enam kui veerand miljoni euro suuruse võlgnevuse likvideerimiseks.

Hortesel on kaks aianduskeskust, üks asub Laagris ja teine Lasnamäel. Mõlema kinnisvara kuulub Eften Real Estate Fundi tütarfirmadele.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

EfTEN Seljaku sõlmis Hortesega üürilepingu 2017. aasta kevadel. Selle alusel kasutab Hortes Harjumaal, Saue vallas, Laagri alevikus asuvat aianduskeskust. Hortes võlgnevus koos sissenõutavaks muutnud viivisega on üürileandja ees ligi 94 000 eurot.

EfTEN Tähesaju tee sõlmis Hortesega 2018. aasta suvel üürilepingu Tallinnas, Tähesaju tee 5 asuva aianduskeskuse üürimiseks. Selle lepingu võlgnevus koos sissenõutavaks muutunud viivisega on ligi 159 000 eurot.

Hortese kahe kinnistu igakuine üüritulu moodustab 2,5% EfTEN Real Estate Fundi konsolideeritud müügitulust.

“Mõlema kaupluse osas oleme asunud läbirääkimistele uute potentsiaalsete üürnikega ning kaalume sobiva pakkumise korral ka kinnistute müümist,” teatas ettevõte börsile. “Uute üürilepingute sõlmimise või kinnistu võõrandamise või senise üürnikuga sobiva pikemaajalise kokkuleppe saavutamise osas teavitame viivitamatult vastava otsuse vastuvõtmisest.”

Täna said üürileandjad Eften Seljaku ja Eften Tähesaju tee kohtumääruse aktsiaseltsi Hortes saneerimise algatamise kohta.

Ettevõtte saneerimist alustatakse ettevõtte majanduslike raskuste ületamiseks: firma likviidsuse taastamiseks, kasumlikkuse parandamiseks ja jätkusuutliku majandamise tagamiseks. Tavapäraselt on saneerimiskava kinnitamise eelduseks, et võlausaldajad on valmis osalisest nõudest loobuma ja pikendama alles jäänud võla maksetähtaega.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kogemus loeb

Eesti Rahva Muuseumi ja Raadi mõisapargi vahetusse lähedusse oleme ehitamas uut kaheksa kortermajaga elamukvartalit Raadiraja. Lisainfo: raadiraja.ee.

Ehitustrust on asjatundlik partner ja toetab Teid ehitusettevõtmistes.

  • Ehituse peatöövõtt ja projektijuhtimine
  • Projekteerimis- ja ehitustöövõtt
  • Hoonete ehitus
  • Kinnisvaraarendus
Tutvuge tehtud töödega