Liigu sisu juurde

Selgusid ehitusvaldkonna digiprojektid, mis saavad riigilt kokku 1,5 miljonit eurot toetust 

Täna avalikustati ehituse e-hüppe rahastusprogrammi teisest voorust toetust saavad projektid. Kokku saavad rahastust 40 projekti, mis toetavad uudsete digilahenduste arendamist ja kasutuselevõttu ehitusvaldkonnas. Vooru eelarve oli 1,5 miljonit eurot. 

“Väljavalitud projektid muudavad ehitussektori tõhusamaks ja konkurentsivõimelisemaks, kiirendades samal ajal tööde ja dokumentatsiooni haldust,” sõnas kliimaminister Kristen Michal.  “Digitööriistade kasutuselevõtt ehitussektoris võib tootlikkust tõsta kuni 15% ja kulusid vähendada kuni 6%, pakkudes märkimisväärset kasu ja kokkuhoidu nii era- kui ka avalikule sektorile.”

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Kliimaministeeriumi ja Riigi Tugiteenuste Keskuse (RTK) koostöös läbi viidud taotlusvooru esitati rekordiline hulk taotlusi – kokku 123 projekti toetussummale 4,3 miljonit eurot.

Hindamiskomisjon valis nende hulgast välja 40 projekti, millele makstakse toetust kokku 1,5 miljonit eurot. Keskmine toetuse summa on 37 500 eurot ning ühe projekti toetus on ka 160 000 eurot. Kõikidele projektidele lisandub toetuse saajate omafinantseering toetusega võrdses mahus. 

RTK elukestva õppe ja IT-arenduse talituse juhi Marge Kõiva sõnul suurem osa toetust saavaid projekte panustab ehitussektorisse mõne spetsiifilise digitööriista loomisega või olemasoleva täiustamisega, kuid on ka mõned koolitusprojektid ning tooteanalüüsi projektid. “Vajadus ja tahe ehitusvaldkonna digitaliseerimist edasi viia on kahtlemata ülimalt positiivne ning on suurepärane, et selleks esitati niivõrd suur arv taotlusi,” lausus ta. 

Kolm näidet toetuse saanud projketide seast:

  • Toetuse saajate hulgas on näiteks Rangi Maja digitaalne tööriist, mis kiirendab ehitusmaterjalide ja -toodete keskkonnadeklaratsioonide tõendamist automatiseerimise abil. Kiirem protsess muudab teenuse soodsamaks ning tagab seejuures jätkuvalt nõuetele vastavuse. 
  • Arro & Agasild Inseneribüroo projekti eesmärk on protsesside kiirendamine, võttes projekteerimiseks kasutusele tehisintellekti. Projekti tulemusena valmib digitaalne tööriist, mis aitab koostada ehitusprojekti seletuskirja. See võimaldab projekteerijatel automaatselt lisada vajalikku infot, seda kontrollida ning hiljem kanda info ka ehitusprojekti mudelisse ja joonistele. 
  • Remato Solutionsi digilahendus parandab ehitussektoris tootlikkust ja tööohutuse kvaliteeti, võimaldades töötajatel ohutuskoolitused läbida ja kinnitada elektrooniliselt ning asendades seeläbi senise paberimajanduse. Toetuse saajate hulgas on ka näiteks Transpordiamet, kes loob BIM-tehnoloogial põhineva automatiseeritud süsteemi teedeehitustööde akteerimiseks. See tähendab, et tööde eest saab tulevikus esitada arve ilma, et oleks vaja käsitsi tööpäevikuid ja arveid kooskõlastada. 

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.