Liigu sisu juurde

Tallinn paigaldab munitsipaalkoolide katustele 465 000 euro eest kümme päikeseelektrijaama

Tallinna munitsipaalkoolimajade katustele rajatavate päikeseelektrijaamade koguvõimsus on 475 kW. Need toodavad aastas eeldatavalt kuni 480 000 kWh heitmevaba elektrit ja säästavad võrgutasudelt kuni 20 000 eurot aastas. (Foto on illustratiivne)Foto: Sille Annuk / Tartu Postimees / Scanpix

Tallinna Linnavaraamet allkirjastas lepingu munitsipaalhoonetele päikeseelektrijaamade projekteerimise ja rajamise kolmanda hanke võitja Diotech OÜ/Solar Wheel OÜga, et paigaldada kaheksa koolimaja katusele kokku 10 päikeseelektrijaama. Jaamad valmivad hiljemalt 2024. aasta jaanipäevaks. 

Abilinnapea Tiit Teriku sõnul on aitavad päikeseelektrijaamad koolidel märgatavalt vähendada CO2 heitmeid ja säästa elektrienergia kulusid ning edendada keskkonnateadlikkust.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

“Jaamad rajatakse eelkõige koolimajade omatarbeks. Suvekuudel võib elektrit ka üle jääda, seda saab müüa tagasi elektrivõrku ja saadav tulu jääb koolidele. Peamine eesmärk on aga siiski keskkonnasäästlikus ja energiakulude vähendamine,” märkis Terik.

Päikeseelektrijaamade koguvõimsus on 475 kW ning need toodavad aastas eeldatavalt kuni 480 000 kWh heitmevaba elektrit ja säästavad võrgutasudelt kuni 20 000 eurot aastas.

Jaamad paigaldatakse Mustamäe reaalgümnaasiumi, Pääsküla kooli, Ümera põhikooli, Linnamäe vene lütseumi, Lasnamäe muusikakooli, Mustamäe gümnaasiumi, Õismäe vene lütseumi ja Pirita majandusgümnaasiumi katustele. Koolid on valitud selle järgi, et nende katuse kandevõime lubaks ekspertiisi andmetel sinna päikeseelektrijaamu rajada.

Hetkel on käimas katuste ülevaatus projekteerimiseks, mis toimub talve jooksul. Päikeseelektrijaamade paigaldus algab kohe, kui kevadised ilmad on katused kuivatanud. Päikeseelektrijaamade rajamiseks koolidele tasub linn lepingupartnerile 387 770 eurot, millele lisandub käibemaks ehk lõplikuks hinnaks kujuneb üle 465 000 euro.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.