Liigu sisu juurde

Tallinna korterite ruutmeetri hind tõusis detsembris rekordilise 3357 euroni, tehingute koguväärtus kerkis kuu ajaga pea poole võrra

Turul tegutsevad ainult koduostjad ja äriinvestorid elamukinnisvarasse Martin Vahteri hinnangul endiselt raha ei paiguta. Foto: Margus Ansu / Tartu Postimees / Scanpix

Detsembris tehti Tallinna korteritega 803 tehingut ning keskmine ruutmeetri hind tegi kõigi aegade rekordi 3357 eurot, kuid uut tõusu neist numbritest ei ole põhjust otsida, leiab 1Partner Kinnisvara juht Martin Vahter.

“Uus hinnarekord on märk sellest, et üle pika aja tehti rohkem tehinguid uusarenduste korteritega,” selgitas Vahter. “Eks aasta viimane kuu on ka varasemalt aktiivne olnud, kuid sel korral andis täiendava tõuke eesseisev käibemaksu tõus, mis tegi arendaja jaoks iga jaanuari lükkunud tehingu kaks protsenti kulukamaks.”

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Aktiivsele aastalõpule järgneb Vahteri prognoosi kohaselt suhteliselt vaikne jaanuar.

1Partner Kinnisvara juht Martin Vahter.Foto: Tairo Lutter / Eesti Meedia / Scanpix

“Loodetavasti tuleb see siiski tegusam eelmisest aastast, mil korteritega tehti Tallinnas alla viiesaja tehingu,” kommenteeris 1Partneri juht, kelle sõnul liigub ka keskmine hind paratamatult uuesti allapoole. “Suures plaanis on järelturg endiselt oluliselt aktiivsem ja see mõjutab ka hinda,” rääkis Vahter.

Turul tegutsevad ainult koduostjad ja äriinvestorid elamukinnisvarasse Vahteri hinnangul endiselt raha ei paiguta, sest mitmel pool mujal on kapitali kasvatamiseks esialgu tulusamaid kohti.

Lõppenud aasta viimasel kuul oli Tallinna korterite ruutmeetri mediaanhind keskmisele hinnale päris lähedal, ulatudes 3319 euroni. Kõige kallim korter müüdi 1,64 miljoni euroga.

Detsembris tehti Tallinnas kinnisvaraga kokku 1008 ostu-müügitehingut, millest 803 korral vahetas omanikku korter. Kinnisvaratehingute koguväärtus oli ligikaudu 202 miljonit eurot ehk ligi 48% rohkem kui novembris ja 6% vähem kui 2022. aasta detsembrikuus.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.