Liigu sisu juurde

Teletorni Kodude peatöövõtja pankrotiasi raugeb rahapuudusel

Teletorni külje alla kerkis endise Kalevi Auto-Motoklubi hoone asemele kaks kortermaja ja 18 ridaelamuboksi. Maaklerite ja arendaja asemel pakuvad seal kortereid hoopis pankrotihaldurid.Foto: Maa-amet, 2022

Tallinna teletorni vahetusse lähedusse Teletorni Kodude nimelist uusarendust kavandanud Venemaa ärimehe Sergei Shumskikhi mitmed ärid Eestis on kõrbenud. Ka tema kinnisvaarenduste peatöövõtja ASSG Construction on täielikult varatuks muutunud ning pankrotihaldur on otsustanud lasta pankrotimenetlusel raugeda.

Kuigi juriidiliselt on ASSG Construction eraldiseisev firma täiesti erineva omanikuga (Jelizaveta Korosteliova), siis pesitseb seegi siiski täpselt samal Luise tänava aadressil Tallinnas, kus kõik Shumskikhiga seotud firmad. Tollelt aadressilt võib leida nii Shumskikhile kuuluva arendusfirma ASSG Main kui pankrotistunud Teletorni Kodud OÜ, lisaks on sinna registreeritud veel kaks talle kuuluvat ettevõtet: Lindemanni Kodud OÜ ja Lindemanni Villa OÜ.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Shumskikhile kuuluv ASSG Main tegutseb edasi vaatamata sellele, et firmal on esitamata viimase kolme majandusaasta aruanded. Tänavu esimeses kvartalis tegi see kahe töötajaga ettevõte enam kui 180 000 eurot käivet. Ettevõtte kodulehel olemas viide ASSG Construction kodulehele, mis praeguseks enam ei tööta. Kodulehel on ka selgitav tekst: “ASSG Main OÜ tegeleb kinnisvaraarendustega Tallinnas ja selle lähiümbruses. Ehitustöid teostab meie ettevõtete gruppi kuuluv ASSG Construction OÜ.”

Veel 2021. aasta esimeses kvartalis oli ASSG Construction OÜ käibeks  enam kui miljon eurot, ent tänaseks ootab ettevõtet ees hääbumine, sest kohustusi on üle 30 000 euro, ent puudub nende tasumiseks realiseeritav vara.

Ajutiseks pankrotihalduriks määratud vandeadvokaat Kristo Teder ütles Ehituslehele, et ASSG Constructioni vastu esitatud nõuete puhul on valdavalt tegemist töötajate nõuetega, mis tulenevad töölepingute lõpetamisest, lisaks ka Maksu- ja Tolliameti nõue on suurusjärgus 7 000 eurot.

“Kuigi ASSG Construction OÜ-l on varasid suurusjärgus 100 000 eurot, siis need koosnevad nõudeõigustest ja nende sissenõudmine ei ole hetkel teadaolevate andmete põhjal perspektiivne. Need on seotud omakorda Teletorni Kodud OÜ-ga, mis on tänaseks pankrotis,” selgitas Teder, kelle sõnul on Teletorni Kodud jätnud arenduse peatöövõtja ASSG Constructioni ees oma kohustused täitmata ning sellega põhjustanudki ettevõtte maksejõuetuse.

Kuna ettevõttel pole raha isegi menetluskulude katteks, ei jõuagi pankrotimenetlus plaanitud lõpuni.

“Kuivõrd vara koosneb üksnes mitteperspektiivikatest nõudeõigustest, siis menetluskulude katteks vahendid puuduvad. Seega on tehtud kohtule ettepanek pankrotimenetluse raugemiseks ilma pankrotti välja kuulutamata,” ütles Teder.

Teletornide Kodude kodulehel reklaamib arendaja, et Tallinna teletorni ja botaanikaaia vahel asuvad eksklusiivsed ridaelamuboksid pidid valmima juba 2021. aasta jõuludeks ja korterid 2022. kevadeks. Kodulehel küsitakse ridaelamus ruutmeetri eest 4900-5400 eurot, korterites 5800-6100 eurot.

Kokku on Teletorni Kodude arendaja Sergei Shumskikh proovinud kätt viie ebaõnnestunud arendusega, millest ambitsioonikaim oli suurarendus Piibe maantee ääres. Sinna pidi plaani kohaselt kerkima 186 ridaelamuboksi, lasteaed ning spordi- ja laste mänguväljakud. Esimesed majad pidid valmima selle aasta märtsis, ehitust on seal alustatud, aga boksid pole valmis saanud.

Piibe maantee äärde kerkima pidanud uusarenduse majad ei saanudki lõplikult valmis. Praegu üritatakse neid erinevates müügikeskkonades maha müüa, ent oletatavasti on tegu luhtumisele määratud ettevõtmisega. Foto: www.oksjonikeskus.ee

Praegu on mitmed korterid kohtutäiturite ja pankrotihaldurite oksjonikeskkonnas saadaval oluliselt soodsamate hindadega.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.