Liigu sisu juurde

Tuhandetele töötuks jäänud ehitajatele lähiajal häid uudiseid tulemas ei ole

Töötukassa statistika järgi on kõigi ehitusvaldkonna tegevusalade peale kokku hetkel saadaval 268 töökohta.Foto: Tairo Lutter / Postimees / Scanpix

Töötukassa andmetel on ehitusvaldkonna taustaga töötuid hetkel Eestis 7100, aga vabu töökohti kõigi valdkonna tegevusalade peale kokku on pakkuda kõigest kolmesaja ringis. Aasta algu pole selles osas kaasa positiivseid arenguid, pigem väheneb tööpakkumiste arv stabiilses tempos.

Töötukassa kommunikatsioonijuhi Annika Koppeli sõnul veebruar tööturul midagi ootamatut kaasa ei toonud. “Palju on räägitud sellest, et tööturg on vastu pidanud, mõned majanduseksperdid on isegi leidnud, et hetkel ongi majanduslangus põhjas ära käinud ja märgata on esimesi taastumise märke. Väga sooviks, et suureneks ettevõtjate kindlustunne ja majandus saaks sisse uue hoo, algaksid värbamised ja ettevõtete laienemised,” ütles Koppel.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

“Täna on juba olemas küllalt inimesi, kes on heade oskustega, kellel on tahe tööd teha ja kes on uue majanduskasvu vundament,” lisas ta.

Veebruaris oli tööpakkumisi töötukassa töövahendusportaalis veidi vähem kui jaanuaris, aga see on Koppeli kinnitusel ka varasematel aastatel nii olnud. “Kui võrrelda teiste aastate veebruare, siis oli tänavu pilt täiesti keskmine – on olnud halvemaid ja paremaid veebruare – tänavu lisati üle 3800 töökoha. Näiteks 2020 ja 2021 oli veebruaris vähem tööpakkumisi. Seega võib natukene ehk näha märke sellest, et värbamistega on julgemalt alustatud,” selgitas ta.

“Registreerituid töötus on aasta esimesel kahel kuul kasvanud, see oli ka prognoositav. Tänavune aasta on praktiliselt eelmise aasta alguse koopia. Nii mullu kui tänavu on töötute arv kasvanud umbes 3000 võrra,” sõnas Koppel, kelle sõnul ei ole töötus kasvanud hüppeliselt, pigem on iga kuu veidi rohkem töötuid lisandunud, kui arvelt lahkunud ehk töö leidnud. Nii ongi iga kuuga veidi see näitaja tõusnud. Veebruari lõpus oli arvel veidi üle 56 100 registreeritud töötu, aasta tagasi samal ajal oli see number 54 600.

Ehitusvaldkonna tööpakkumiste hulk kuivab kokku  

Ka veebruarikuus oli enim töötuna arvel just neid inimesi, kes on varasemalt töötanud ehitusvaldkonnas — 7100 inimest. Vabu töökohti hetkel selles vallas kuigi palju pakkuda ei ole, Töötukassa statistika järgi on kõigi ehitusvaldkonna tegevusalade peale kokku hetkel saadaval 268 töökohta.

Veebruaris teavitas kollektiivsest koondamisest kaks ehitusvaldkonna ettevõtet (Mööbliekspert Paigaldus OÜ ja Talum Ehitus), kel on kokku plaanis koondada 14 ja 12 ametikohta.

CVKeskus: tööpakkumisi pea kolmandiku võrra vähem

CV Keskuse värbamisjuhi Grete Aderi sõnul avaldasid ehitussektori tööandjad veebruarikuus 29% vähem tööpakkumisi kui eelmisel aastal samal ajal. See on sarnane näitaja kui võrrelda ka teiste valdkondade oskus- ja kutsetöötajatele suunatud tööpakkumiste arvu. Enim vähenes eelneva aastaga võrreldes pakutavate ametikohtade arv tööstuses ja tootmises (-36%).

Eelneva kuu ehk jaanuariga võrreldes avaldasid tööandjad 16% vähem ehitussektori tööpakkumisi, kuid see on taaskord tavapärane trend aasta alguses, kus jaanuaris avaldatakse pisut rohkem tööpakkumisi kui veebruarikuus. Eelmiste aastate pealt võiks eeldada, et märtsikuus pakutavate ametikohtade arvud taas kerkivad.

Keskmiselt on hetkel konkureerimas ühele ehitussektori vabale ametikohale 50 töövõtjat. Seda on 29% rohkem kui eelmisel aastal samal ajal.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kogemus loeb

Eesti Rahva Muuseumi ja Raadi mõisapargi vahetusse lähedusse oleme ehitamas uut kaheksa kortermajaga elamukvartalit Raadiraja. Lisainfo: raadiraja.ee.

Ehitustrust on asjatundlik partner ja toetab Teid ehitusettevõtmistes.

  • Ehituse peatöövõtt ja projektijuhtimine
  • Projekteerimis- ja ehitustöövõtt
  • Hoonete ehitus
  • Kinnisvaraarendus
Tutvuge tehtud töödega