Liigu sisu juurde

Maikuus ehitusala tööpakkumiste hulk kasvas ja töötute arv vähenes

Kui mullu registreeriti jaanuarist maikuu lõpuni 4800 töötut, kelle viimane töökoht oli ehitussektoris, siis tänavu sama ajaga oli see number 4850.Foto: Elmo Riig / Sakala / Scanpix

Ehitusvaldkonna tööpakkumiste arv maikuus Töötukassa hinnangul oluliselt ei muutunud, ent töövahendusportaalide esindajate sõnul on märgata ehitusalal siiski teatavat elavnemist ja pakkumiste hulga suurenemist.

Töötukassa kommunikatsioonijuhi Annika Koppeli sõnul pole ehitusvaldkonna taustaga uute registreeritud töötute number eelmise aasta sama ajaga võrreldes oluliselt muutunud.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

“Kui aasta esimestel kuudel oli töötuks registreerunuid ehitusvaldkonnast rohkem kui varasematel aastatel, siis viimastel kuudel eelmise aasta sama ajaga võrreldes veidi vähem, seega ongi kokkuvõttes esimese viie kuu seis väga sarnane eelmise aastaga,” ütles Koppel.

Kui mullu registreeriti jaanuarist maikuu lõpuni 4800 töötut, kelle viimane töökoht oli ehitussektoris, siis tänavu sama ajaga oli see number 4850.

Olukord mullusega sarnane

“Kui nüüd maikuu tervikuna kokku võtta, siis registreeritud töötus jätkas kolmandat kuud järjest vähenemist, mai lõpuks oleme täpselt samas kohas, kus aasta tagasi,” märkis Koppel.

“Mai alguses oli registreeritud töötuid umbes 51 400 ja kuu viimasel päeval veidi alla 49 000, see number on praktiliselt sama, mis eelmisel aastal mai lõpus. Kui otsida positiivseid märke, siis mais vähenes töötus veidi enam kui mullu maikuus, seetõttu olemegi jõudnud täpselt samasse punkti, kus olime aasta tagasi,” selgitas Koppel.

Viimased kolm kuud on olnud Töötukassa vaates sellised, kus arvele tuleb vähem inimesi. kui arvelt lahkub.

“Kui juuni suudab sama trendi jätkata, siis oleks lootust eelmise aasta registreeritud töötuse näitajast madalamale langeda,” arvas Koppel.

Vabu töökohti lisati töötukassa töövahenduskeskkonda mais ligi 5700 – see on selle aasta parim number.

“Mai on alati olnud tööpakkumiste poolest hea kuu. Tänavune maikuu pakkus rohkem tööd kui 2019. ja 2020. aastal, ent paari viimase aasta maile jäime alla. Valdkonniti torkab sel aastal silma, et hooajatööde tegijate leidmine on kas lihtsam või värvatakse vähe, sest nii majutuse ja toitlustuse, kui ka põllumajanduse tööpakkumisi on vähem, kui tavaliselt aprillis ja mais,” selgitas Koppel.

Betoonelementide tootja koondab suure hulga töötajaid

Kollektiivse koondamise esmaseid teateid laekus töötukassale mai jooksul 10 ja koondamisohus on 244 töökohta. Eelmisel aastal oli teateid Töötukassa andmetel mais isegi enam – 12, ent siis olid koondamised väiksemad, kaotati umbes 150 töökohta.

Selle aasta mai koondamisteadetes torkab Töötukassa kommunikatsioonijuhi sõnul taas silma töötlev tööstus – kolm ettevõtet sellest sektorist plaanib tegevust koomale tõmmata. Suurim koondamisteade tuli Töötukassale E-Betoonelemendist, mis koondab 73 töökohta.

“Positiivse poole pealt saab ära märkida, et kui veel mõned kuud tagasi oli koondamise põhjuseks ettevõtte likvideerimine või pankrot, siis nüüd on enamasti kavas töö ümber korraldada või tootmist vähendada,” märkis Koppel.

Tööturu olukorra kohta annab Koppeli sõnul infot ka koondatuna arvele tulnud uute registreeritud töötute number. Mais oli kõikidest uutest töötutest viimasest töökohast koondatud umbes 16 % ehk ligi 1000 inimest, sarnane oli olukord ka eelmistel kuudel ja eelmise aasta mais. Sel aastal tuli mais enim koondamise järel arvele inimesi tööstusest – tootmisest (11%), ja ehitusest (8%).

“Kui vaadata varasemaid aastaid, siis võib prognoosida, et juuni keskel algab stabiilne periood, mil töötus väga ei kasva või kahane. Seega kui ei toimu midagi ootamatut (ka heas mõttes ootamatut), siis septembrisse siseneme umbes samas seisus, kus oleme praegu ehk 48 000 – 49 000 registreeritud töötuga,” lisas Koppel.

Tööportaalid: ehitusvaldkonna tööpakkumiste arv on suurenenud

Töövahendusportaali CVKeskus.ee värbamisjuhi Grete Adleri sõnul kasvas portaalis ehitussektori tööpakkumiste arv maikuus võrreldes eelneva kuuga 14%.

“Sektori tööpakkumiste arv on kuu võrdluses kasvanud kolm järjestikust kuud. Eelneva aastaga võrreldes oli pakutavaid ametikohti maikuus ehitussektoris siiski 15% vähem,” ütles Adler.

“Pakutavate tööde arvu kasv vähendas taas ka konkurentsi töökoha nimel, mis langes viimase poolaasta madalaimale tasemele – keskmiselt on hetkel konkureerimas ühele ehitussektori vabale ametikohale 39 töövõtjat. Eelnevatel kuudel oli see näitaja 44 ja 47,” selgitas ta.

Hetkel leidub Adleri sõnul CVKeskus.ee tööportaalis 350 ehitus- ja kinnisvarasektori tööpakkumist. Pakutavate ametikohtade arv on reaalsuses suurem, sest ühe tööpakkumisega värvatakse osadel ametikohtadel mitu töötajat.

CV.ee värbamisjuht Kaire Kleesment ütles Ehituslehele, et ka CV.ee tööportaali statistika kohaselt on tööpakkumiste arv ja värbamisvajadus ehitussektoris on hooaja saabudes suurenenud.

“Suvi on selgelt aktiivsem periood. Võrreldes eelmise aastaga on ehitussektoris kandidaatide aktiivsus suurenenud, samas tööandjate poole pealt on näha, et palgapakkumised on läinud tagasihoidlikumaks.” ütles Kleesment.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.