Liigu sisu juurde

“Tühja hoonet ei vaja keegi”: 19 aastat detailplaneeringut oodanud Rävala Galerii valmimine sõltub ankurrentnike leidmisest

Öine vaade Rävala Galeriile Viru Keskuse poolt.Foto: KOKO Arhitektid

19 aastat kestnud detailplaneeringu menetlusega eelmisel nädalal edukalt lõpuni jõudnud Rävala Galerii arendaja ütles, et soovib projektiga kiiresti edasi liikuda, aga tõenäoliselt läheb ehitusloa taotlemiseni veel mitu aastat.

Go Grupile kuuluva arenduse projektijuht ja Brave Capital Groupi juht Veljo Kuusk nentis, et enne ehitusloa taotlemist tuleb hoonestuse siseplaanid uuesti üle vaadata: kaasajastada kontseptsioon ja projekteerida korruseplaanid tänasele majanduslikule reaalsusele vastavaks. “Seejärel saame taotleda ehitusluba, kuid see võib aega võtta vähemalt paar aastat,” lausus ta. 

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress
Brave Capitali juhatuse liige Veljo Kuusk.Foto: Tairo Lutter / Postimees / Scanpix

Küsimusele, mis suunas arendaja keskuse kontseptsiooni uuendada plaanib, Kuusk ei vastanud. “Ma usun, et saame neile küsimustele (lähi)tulevikus täpsemad vastused anda,” rääkis ta. “Täna on uudis detailplaneeringu kehtestamisest väga värske, üks pikk etapp on läbitud ning nüüd saame siit edasi hakata lõpuks liikuma.” 

Kuusk leidis, et ehitusloast olulisemgi on leida planeeritavatele pindadele (ankur)üürnikud mahus, mis võimaldaks julgelt projekti ehitusega alustada. “Tühja hoonet ei vaja keegi,” tõdes ta.

Kuusk nentis, et hoone lõplikku valmimisaega ja maksumust on täna raske ennustada, sest need sõltuvad paljudest muutujatest.

Eelmisel nädalal oli Brave Capitali lehel projekti võimalikuks valmimisajaks märgitud 2026. aasta ja investeeringu suuruseks 150 miljonit eurot. Kuusk ütles, et valmimisaeg ja investeeringu maht olid uuendamata ning pärit mõne aasta tagusest ajast. Täna kodulehel investeeringu suurust enam pole ja võimalik valmimisaeg on nihkunud aastasse 2028.

Kui Äripäev kirjutas seitsme aasta eest Rävala Galerii ja naabrite vahelisest vaidlusest, siis lootis Kuusk maja valmis saada 2020. aastaks ja koguinvesteeringuga 100 miljonit eurot.

Enam kui 67000ruutmeetrise brutopinnaga Rävala Galerii peaks kerkima neljale kesklinna krundile, sealhulgas Rävala 8 (kunagise Projekteerijate maja) ja Meloni kaubamaja asemele. Kvartalisse olid planeeritud teenindus-, kaubandus- ja büroopinnad ning hotell.

Planeeringu kohaselt rajatakse Rävala ja Estonia puiestee vahele lisaks hoonetele sisetänav, haljastatud väljakud, välikohvik ja purskkaev. Hoone viimastel korrustel on varikatustega kaetud avarad terrassid, kust avanevad vaated Tammsaare pargile ja Rävala puiesteele. Hoone arhitektuuris kasutatakse paekiviplaate, tumedat graniiti ning messingit.

Planeeringu jaoks viidi läbi arhitektuurikonkurss, mille võitis 2019. aasta lõpus KOKO Arhitektid.

Kuusk ütles, et praegu on Rävala 8s ja endises Meloni kaubamajas rentnikud sees ning majades elatakse tavapärast elu. “Esialgu ei muutu midagi,” sõnas ta. “Me hoiame üürnikega kontakti ja vastavalt lepingutele anname neile vähemalt pool aastat enne teada, kui oleme niikaugel, et arendusega võiks nii-öelda koppa maasse lööma hakata. Nagu öeldud, siis protsessiga võib veel minna aega.”

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.