Liigu sisu juurde

Ülemiste City tervisekvartal laieneb: uues Tervisemajas peeti sarikapidu

Foto: Marek Metslaid

Mainor Ülemiste ja Fund Ehitus pidasid neljapäeval Ülemiste Citysse kerkiva uue Tervisemaja sarikapidu. Järgmisel aastal valmiv Tervisemaja on 2020. aastal avatud ja edukalt käivitunud esimese Tervisemaja ja peagi avatava Ülemiste kirurgiakliiniku jätk ning asub looma sünergiat uute teenuste kaudu personaalmeditsiini, kirurgia, diagnostika ja ennetus- ja taastusravi valdkonnas.

Mainor Ülemiste juhatuse esimehe Ursel Velve sõnul on linnaku terviseklastri laiendus ning hulk uusi valdkonna tippteadmisi ja tehnoloogiaid Ülemiste Citysse väga oodatud.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

“Talentide ootused ennetavatele terviseteenustele on kõrged ning üha enam liigub teenusepakkujate fookus ravilt ennetusele,” märkis ta. “Astume terviseteenuste valikut laiendades sammu lähemale 15-minuti linna loomisele, kus on lai valik teenuseid, mis on inimestele mugavalt kättesaadavad. Lisaks valmib hoone juurde pargiala, mis teeb väljas liikumise veelgi atraktiivsemaks ning suunab inimesi oma füüsilisele tervisele tähelepanu pöörama.”

Fund Ehituse ehitusdirektor Lauri Pikkpõld lisas, et on rõõm ellu viia sedavõrd terviklikku projekti, kus on mõeldud arenduse kõikidele etappidele ja funktsionaalsusele. “Uus Tervisemaja on 7-korruseline ning 9450 m2 netopinnaga kompleks, mille energiamärgis vastab A-klassile suuresti tänu hoone katusele projekteeritud päikesepaneelide pargile ning kaugküttele ja -jahutusele. Hoone välisruumi märksõnadeks on keskkonnasäästlikkus ja elurikkus, mis toetab igati Ülemiste City visiooni rohelisest ja kestlikust linnaruumist.”

Aasta pärast valmiva Tervisemaja suurim rentnik on Tartu Ülikooli Kliinikum. Veel hakkavad hoones tegutsema Niine Nahakliinik, SYNLAB, BENU Apteek, MediPunkt, Dr Tomson Perearstikeskus, Perekliinik, Health Tests, Linna Grupp, Reio Vilipuu Taastusravikliinik, PSI Laste ja noorukite psühhiaatria keskus ning Ülemiste Psühhiaatriakeskus.

Tervisemaja teine hoone on projekteeritud koostöös What If OÜ-ga, hoone arhitektuurse lahenduse on koostanud Apex Arhitektuuribüroo OÜ, sisearhitektuuri Studio Argus OÜ ning maastikuarhitektuurse lahenduse Tajuruum OÜ. Ehituse peatöövõtjaks on OÜ Fund Ehitus ning rahastajaks SEB ja Luminori pankade sündikaat.

Ülemiste City on Baltimaade suurim ärilinnak, mida arendavad Mainor Ülemiste ja Technopolis Ülemiste. Linnaku 36 hektaril on välja ehitatud 167 000 ruutmeetrit üüritavat büroopinda. See on koduks ligi 500-le ettevõttele ning töö-, õpi- ja elukeskkonnaks ligi 16 000-le inimesele.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.