Liigu sisu juurde

Vanalinna Ehitus rajab Sauele 4,5 miljoni euro eest lasteaia 

Saue uue lasteaiahoone fassaadil kombineeritakse betoonpindasid ning puitu.Foto: Vanalinna Ehitus

Vanalinna Ehitus sõlmis täna Veskimöldre haridusmaja sihtasutusega ehituse töövõtulepingu Sauele, Tule põik 9 aadressile kerkiva lastaeiahoone ehitamiseks. Ehitustööde maksumus on 4,5 miljonit eurot ning projekti valmimisaeg august 2024.

Vanalinna Ehituse ehitusjuhi Indrek Kaselti sõnul sobib lasteaiahoone projekt hästi olemasolevasse keskkonda ning puidu kasutamine viimistlusmaterjalina muudab maja erakordselt hubaseks.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Rajataval lasteaiahoonel on kaks korrust. Hoone karkass on plaanis ehitada betoonist monteeritavatest kolmekihilistest sandwich-paneelidest, vahelaepaneelidest, taladest ja postidest. Hoone fassaad tuleb heleda matriits betoonpinnaga ning viimistlusmaterjalina kasutatakse puitu. Varjualused ja rõdud on planeeritud termosaarest laudisega.

Saue lasteaia projekt koosneb kahest etapist. Esimese etapi raames ehitatakse ruumid kaheksale rühmale ning teise etapi käigus laiendatakse lasteaeda nelja rühma võrra. Igas rühmaruumis on riietusruum, pesuruum, kuivatuskapp, koristuskapp ning magamis- ja mänguruum. Mängu- ja magamisruumid on planeeritud ühiseks kasutamiseks. 

OÜ Vanalinna Ehitus on 2001. aastal asutatud Eesti ehitusettevõte, mille tegevuspiirkond on Eesti, Soome ja Rootsi. Ettevõtte põhitegevusalad on ehituslik peatöövõtt, fassaaditööd ja puidu restaureerimine. Ettevõttel on Muinsuskaitse tegevusluba ning teostatakse ka puidu restaureerimistöid.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kogemus loeb

Eesti Rahva Muuseumi ja Raadi mõisapargi vahetusse lähedusse oleme ehitamas uut kaheksa kortermajaga elamukvartalit Raadiraja. Lisainfo: raadiraja.ee.

Ehitustrust on asjatundlik partner ja toetab Teid ehitusettevõtmistes.

  • Ehituse peatöövõtt ja projektijuhtimine
  • Projekteerimis- ja ehitustöövõtt
  • Hoonete ehitus
  • Kinnisvaraarendus
Tutvuge tehtud töödega