Liigu sisu juurde

1Partner kinnisvara juht: jutt massilisest Hispaaniasse kinnisvara ostmisest on müüt 

hispaania
Martin Vahteri hinnangul tuleb arvestada ka asjaoluga, et soodne korter on ka Hispaanias soodne mingi põhjusega ja näiteks Tallinna korteri müügist tõenäoliselt Hispaanias lukskorteri ostmise raha kokku ei saa. Foto: Pixabay

Meedias laiemalt spekuleeritud tees, nagu oleks siinsed kinnisvarainvestorid oma portfellis Eesti varasid Hispaania ja teiste Lõuna-Euroopa riikide vastu vangerdamas, on 1Partner Kinnisvara juhi Martin Vahteri sõnul müüt. Reaalsuses on tema sõnul selle sammu astunud pigem vähesed. 

“Minu käest on viimastel kuudel korduvalt küsitud, kas siinse turu jahtumine või Venemaa jätkuv agressioon on eestlased pannud rohkem huvituma Hispaania kinnisvara vastu,” selgitas Vahter.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

“Tõsi, huvi on paari aasta jooksul küll tõusnud, kuid tehinguni jõuavad vähesed. Eestis olles pole kuigi keeruline kaugemate maade kinnisvarakuulutusi lapata, kuid edasi läheb palju keerulisemaks,” märkis ta.

Kinnisvara pealtnäha soodsal hinnal on omad põhjused

“Pealtnäha lihtne on numbreid vaadates jõuda järelduseni, et ostan laenuga Hispaaniasse 200 000 euro ehk Tallinna vanema kolmetoalise hinnaga korteri, puhkan seal paar nädalat aastas ja ülejäänud aja teenib objekt üüritulu ning selle abil katan laenumakse – mis saaks minna valesti,” kirjeldas Vahter.

Kogenud kinnisvaraärimehe hinnangul tuleb arvestada ka asjaoluga, et soodne korter on ka Hispaanias soodne mingi põhjusega: olgu siis tegu kehvema piirkonna või kehvemas korras hoonega.

“Nii see asi kahjuks ikka ei käi, et Mustamäe korteri raha eest ostan soojal maal kauni merevaatega luksusliku korteri,” ütles Vahter.

Kaugele maale kinnisvara soetamisega kaasneb suur raha- ja ajakulu

Eestis suhteliselt lihtsa ja kiire asjaajamisega harjunud inimestele võib kiiresti väljakutseks osutuda ka Lõuna-Euroopa bürokraatia. Esimene raskus on Vahteri sõnul siiski valimine, sest objektid tuleb oma silmaga üle vaadata, mis tähendab juba päris arvestatavat aja- ja rahakulu ning reise tuleb ihaldatud piirkonda võtta ette mitmeid.

Ka ei pruugi tuhandete kilomeetrite kauguselt usaldusväärse üürniku leidmine samuti alati kõige kergem olla. Lisaks tuleb investoril arvestada ka kommunaalkulude, varamaksude ja korteri pideva loomuliku kulumisega.

“Mis saab siis, kui üürnikul kraan katki läheb? Kas lendate ise Hispaaniasse kohale? Eks nii üürnike kui korteri haldamiseks on teenusepakkujad olemas, kuid see langetab koheselt investeeringu tootlust,” osutas Vahter ahvatlevana tunduva äriplaani võimalikele kitsaskohtadele. 

“Tõsi on siiski see, et jõukamad eestlased on Lõuna-Euroopasse kinnisvara ostnud juba paarkümmend aastat ning populaarsemates piirkondades kogukond kasvab. Siiski on need enamjaolt inimesed, kelle varade mahust moodustab see vaid väga väikese osa või siis on neil endal tõsisem plaan märkimisväärne osa ajast soojemas kliimas veeta,” ütles Vahter.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.