1Partner Kinnisvara kuuülevaade: ruutmeetri hind kukkus 2883 eurole, nüüdsest peegeldab statistika reaalsust

1Partner Kinnisvara juhi Martin Vahteri sõnul on Tallinna korteriturg täna oluliselt aktiivsem kui aasta tagasi.Foto: Eero Vabamägi / Postimees / Scanpix

Kuigi jaanuaris tehti Tallinna korteritega 533 tehingut, mida on kolmandiku vähem kui detsembris ning keskmine ruutmeetri hind langes 2883 eurole ehk ligikaudu 14% võrra, on turg täna oluliselt aktiivsem kui aasta tagasi jaanuaris, kommenteeris 1Partner Kinnisvara juht Martin Vahter.

“Nüüdsest peegeldab statistika tegelikku turuseisu ja on edaspidi rahvakeeli öeldes võllivaba ehk keskmist hinda ei tõsta reaalsusest kõrgemale võlaõiguslepingud, mis sõlmiti poolteist või kaks aastat tagasi kuuma turu tingimustes,” nentis Vahter, kelle sõnul olid detsembri tehinguaktiivsus ja rekordhinnad selgelt seotud paljude kõrge hinnaga uusarenduste valmimise ja lõplike tehinguteni jõudmisega.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Kalleim korter müüdi Tallinnas jaanuaris 891 000 euroga ning odavaim 6 082 euroga. Kokku tehti Tallinnas kinnisvaraga 669 ostu-müügitehingut, eelmise aasta jaanuarikuus 575. Kinnisvaratehingute koguväärtus oli ca 106 miljonit eurot, mis on küll ligi poole vähem kui detsembris, kuid samas 16 % rohkem kui eelmise aasta jaanuarikuus.

1Partner kinnisvara juht Martin Vahter. Foto: Tairo Lutter / Postimees / Scanpix

“See, et jaanuari korteritehingute keskmine ruutmeetri hind saab olema kõvasti madalam kui detsembris, oli selge kohe, kui detsembri statistika laekus,” ütles Vahter.

“Samas on tehinguid rohkem ja keskmine hindki kõrgem, kui aasta tagasi. Toona oli tegemist ootamatult suure langusega, kuid nüüd oleme juba karastunud ja suund on küll väga vaikselt kuid pigem siiski kindlalt paremuse poole,” lisa Vahter, kelle sõnul on tänane tehinguaktiivsus võrreldav tosina aasta tagusega.

“Kõik sõltub ju taustsüsteemist – toona olime mõne aasta tagusest suurest kriisist väljunud ja selline 600-700 tehinguga turuaktiivsus tundus tavapärane. Täna seda keegi ei mäleta ja nii kiputaksegi üldist pilti tihti ka veidi tumedamaks toonima,” meenutas ta.

Jaanuarikuus müüdi Tallinnas 7 hoonestatud elamumaa kinnistut, mis on 7 võrra vähem kui varasemal kuul. Kalleim elamumaa sihtotstarbega hoonestatud kinnistu müüdi 930 000 euro eest ning soodsaim 51 500 euro eest.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.