Liigu sisu juurde

Arco Vara tõstis langenud kulude tõttu mulluse kasumiprognoosi 33% kõrgemale

Arco Vara juht Miko Niinemäe.Foto: Raul Mee

Arco Vara andis börsile teada, et tõstab lõppenud aasta kasumiprognoosi 33% protsenti kõrgemale ehk 3,6 miljoni euroni. Veel möödunud aasta kolmandas kvartalis ootas ettevõte 2023. aasta kasumiks 2,7 miljonit eurot.

Arco Vara juhi Miko Niinemäe sõnul jääb ettevõtte käive ootuspäraselt 18,2 miljoni euro juurde. “Käibes olulisi muutuseid ei ole. Kasumi kasv tuleb eelarvest madalamaks kujunenud kuludest. Enamuse sellest moodustab Rannakalda arenduse lõpliku ehitushinna jäämine planeeritust soodsamale tasemele,” selgitas Niinemäe.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Kaks nädalat tagasi teatas Arco Vara ehituse peatöövõtuga tegelev tütarettevõtte Arco Tarc, et  lõpetas Kodulahe kvartali Rannakalda arenduse projekti vaatamata muutlikule turuolukorrale ennetähtaegselt. Arco Tarc alustas Kodulahe kvartalis aadressil Lammi 8 Rannakalda arenduse ehitustöödega 2022. aasta veebruaris ja esialgu alanud aasta esimesse kvartalisse planeeritud etapp valmis ennetähtaegselt juba 2023. aasta lõpus.

Lisaks kokkuhoiule Rannakalda arendusest leidis Arco Vara kokkuhoiu võimalusi ka ettevõtte üldkuludest. Tegemist on veel auditeerimata andmetega. Auditeeritud 2023. aasta aruannet avalikustab Arco Vara 4. aprillil.

Alates möödunud aasta algusest avalikustab Arco Vara kvartaliaruannetes järgnevate kvartalite käibe ning kasumi prognoosi. 

Arco Vara on rahvusvaheline kinnisvarakontsern, mis tegeleb elukeskkonnale lisaväärtust loovate arendusetega. Arco Vara põhitegevuseks on terviklike elukeskkondade ja nendega seonduva ärikinnisvara väljaarendamine. Arco Vara põhiturgudeks on Eesti ja Bulgaaria. Emaettevõte Arco Vara AS loodi 1992. aastal Eestis ja on alates 2007. aastast olnud noteeritud Nasdaq Tallinn väärtpaberibörsil.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.