Liigu sisu juurde

Arco Vara: Tallinna üüriturul on selge ülepakkumine

Kinnisvaraanalüütik Mihkel Eliste hinnangul on üüritootlused täna liialt madalad, mis viitab sellele, et on oodata üürihindade kasvu tulevikus. Foto: Wiktor Karkocha / Unsplash

Oktoobris tehti Eesti korteriturul 1786 ostu-müügitehingut. Turuaktiivsus oli võrreldes septembriga 0,9 protsenti kõrgem ja aastatagusega võrreldes suurenes 6 tehingu võrra. Üüriturul on eriti Tallinna näitel selge ülepakkumine, mille põhjuseks on uute korterelamute valmimine, selgub Arco Vara oktoobrikuu ülevaatest.

“Ostu-müügipakkumiste turul on olukord olnud üürituruga võrreldes mõnevõrra erinev, mille juures pakkumismaht ei ole tänaseks ligi aasta aega Eestis tervikuna või konkreetsemalt ka Tallinna näitel muutunud,” selgitas Arco Vara analüütik Mihkel Eliste.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Krediiditurul ei soodusta tema hinnangul hetkel kinnisvarasse investeerimist kõrge laenuraha hind ega inflatsioon.

“Kinnisvarainvestorid pole turult kadunud, kuid nende osakaal võib olla vähenenud,” märkis Eliste. Käesoleva aasta kolmandas kvartalis moodustasid juriidilisest isikust korterite ostjad Tallinna korteriturul 23%.

Arco Vara analüütik Mihkel Eliste. Foto: Gert Tali / Scanpix

“Üüritootlused on täna liialt madalad, mis viitab sellele, et on oodata üürihindade kasvu tulevikus. Elamispindade hinnad on aastatagusega võrreldes ligi viis protsenti madalamad, kuid piirkonniti on erinevused märkimisväärsed,” lisas Eliste.

Kinnisvaraturul osalejate hulk on kinnisvaraanalüütiku sõnul jäänud aastatega 2021 – 2022 võrreldes selgelt väiksemaks ning need, kes soovivad täna turul kasumlikult tegutsemist jätkata, peavad olema loovad ning rakendama varasemast rohkem innovatsiooni.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.