Liigu sisu juurde

Bigbank: huvi kodulaenu vastu on kasvutrendis, keskmine laenusumma üle 100 000 euro

Mõne kuu eest veel alla saja tuhande euro piiri püsinud keskmine laenusumma jõudis novembris 108 000 euroni.Foto: Nattanan Kanchanaprat / Pixabay

Huvi koduostu vastu on kasvanud ja novembris kasvas laenutaotluste arv eelmise kuuga võrreldes 13% ning ka aasta varasemaga võrreldes ligi kümnendiku võrra ning keskmine laenusumma tõusis 108 000 euroni, selgub Bigbanki kodulaenude portfelli analüüsist. 

Mingit suurt läbimurret Bigbanki Eesti juhi Jonna Pechteri sõnul veel toimunud ei ole, kuid viimaste nädalate positiivsed Euribori-uudised on samas väga hästi vastu võetud.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

“Kui varasemalt rahustasid teated intressitõusu peatumisest seniseid kodulaenu kliente, siis värsked sõnumid intresside alanemisest on ka uutele laenuhuvilistele omajagu julgust juurde andnud,” tõi Jonna Pechter esile ühe põhjuse, mis laenutaotluste arvu kasvutrendi soosib. 

“Väikeste, kuid kindlate sammudega on viimastel kuudel kasvanud ka keskmine laenusumma. Kui arvestada, et kinnisvarahinnad samal ajal tõusnud ei ole, siis on pigem tegemist märgiga inimeste sissetulekute suurenemisest ja ostukindluse tugevnemisest,” selgitas Pechter, miks mõne kuu eest veel alla saja tuhande euro piiri püsinud keskmine laenusumma novembris 108 000 euroni jõudis.

Pechteri sõnul tehakse täna koduotsingul ära kõik sammud, et sobiliku kauba leidmisel viivitamatult tehingusse saaks minna.

“Koduotsijad soovivad niimoodi ennetada hetke, mil tasapisi valik vähenema ja hinnad kasvama hakkavad. Täna on ostjad ja müüjad üha lähemal mõlemat rahuldavale punktile, sest järelturul on hinnad püsinud ja mitmel pool uusarendustes on neid ka allapoole korrigeeritud,” ütles ta.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.