Liigu sisu juurde

Bonava ehitab Uus-Mustamäele 44 korterit

Renderdus Aiandi 14 hoonest.Foto: Bonava

Bonava Eesti alustas Uus-Mustamäe elurajoonis 44 korteriga B-energiaklassi maja ehitust, mis valmib 2024. aasta lõpuks. Bonava on seni piirkonda ehitanud juba 500 korterit.

Bonava Eesti tegevjuhi Taavi Soormi sõnul on vajadus uute kvaliteetsete korterite järele endiselt olemas ning suurim nõudlus just Mustamäe piirkonnas – ka täna, kui kinnisvarasektor on endiselt keerulises olukorras.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

“Aiandi 14 ehitusega alustamine on märk sellest, et turg on saavutanud piisava stabiilsuse, mis annab meile arendajana kindlustunde uute etappide alustamiseks,“ ütles tegevjuht Taavi Soorm. „Kõik Bonava arendusotsused sõltuvad suuresti eelmiste etappide müükidest ning sissetulevast klientide huvist. Uus-Mustamäel on see stabiilselt tugev, mis annab märku sellest, et piirkonnas on vajadus uute kodude järele olemas.“ Ta selgitas, et Mustamäel on uute korterite nõudlus olnud alati teistest Tallinna piirkondadest suurem, sest valdavalt on sealne kinnisvara ligi 50 aastat vana ja uusi projekte linnaosas pigem vähe.

Aiandi 14 aadressile valmivad kaasaegse planeeringuga 1-4toalised kodud, mis on suuruses 28,4-112,3 m2, neist suurimad läbi kahe korruse paiknevad katusekorterid. Avarust lisavad kodudele maast laeni aknad ning iga korteri juurde kuulub rõdu või terrass. Hoonele on omistatud B-energiaklassi märgis.

Bonava on vanadele Kadaka aiandi maadele ehitanud Uus-Mustamäe kvartali, kus tänaseks on valminud enam kui 500 korterit. Veel tänavu valmivad Bonaval Uus-Mustamäele 65 müügikorterit, mis asuvad aadressil Aiandi 16 ja millest enam kui pooled on leidnud juba omaniku. Samuti saavad sel sügisel Aiandi tänaval valmis elamuarendaja esimesed 99 ainult üürimiseks mõeldud korterit.

Uus-Mustamäe esimesed kodud valmisid 2020. aastal ning kokku valmib 750 korterit. Naabruskonna südameks on ligi 7000 ruutmeetrine park.

Bonava on esimene elamuarendaja Euroopas, kelle kliimaeesmärgid on saanud Science Based Targetsi (SBTi) heakskiidu. Ettevõtte 1600 töötajat ehitavad kodusid Saksamaal, Rootsis, Soomes, Eestis, Lätis ja Leedus. Grupi müügitulu oli 2022. aastal ligikaudu 1,45 miljardit eurot. Bonava on lõpetamas oma tegevust Peterburis. Bonava aktsiad ja roheline võlakiri on noteeritud Nasdaqi Stockholmi börsil.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.