Liigu sisu juurde

Eesti katusetootja Roofit.Solar võitis Red Dot disainiauhinna kõrgeima tunnustuse

Roofit.Solari meeskond.Foto: Roofit.Solar

Roofit.Solar tõi esimesena Eesti ettevõtetest koju Red Dot Award 2024 kõrgeima tunnustuse “Best of the Best” ehk parimatest parim. 

Roofit.Solar pälvis võidu päikesekatuse NuClick® eest, näeb välja nagu klassikaline metallkatus, kuid sinna on integreeritud silmale nähtamatu päikeseenergiat salvestav tehnoloogia. 

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Red Dot on 70 aasta pikkuse ajalooga disainiauhind, kuid selle saamine eeldab osalustasu maksmist ja neid jagatakse igal aastal tuhandetele toodetele, näiteks möödunud aastal andis korraldaja välja 3465 auhinda.

“Best of the Best” on oluliselt eksklusiivsem auhind, seda jagati möödunud aastal Red Doti auhindade andmebaasi põhjal välja 165 korral, tootedisaini eest sai auhinna 91 toodet.

Roofit.Solar pälvis auhinna Red Dot Award 2024 tootedisaini võistlusel linnadisaini kategooria ehituslementide alakategoorias.

Roofit.Solari katus.Foto: Roofit.Solar

Roofit.Solari teatel laekus Red Dot Award 2024 konkursile võistlustöid 60 riigist. 39-st eksperdist koosnev žürii leidis, et eestlaste loodud päikesekatus tähistab suurt edusammu päikeseenergia kasutamises ehitussektoris – seda tehniliselt, funktsionaalselt ja eelkõige esteetiliselt. “Pidasime oluliseks tunnustada seda projekti kõrgeima auhinnaga, et innustada kogu ehitustööstusharu nende eeskuju järgima. Nende potentsiaal on tohutu!” seisis žürii kommentaaris.

“Red Dot “Best of the Best” disainiauhinna saamine on tunnustus mitte ainult Roofit.Solar disainitiimile, vaid ka kõikidele meie globaalsetele partneritele ning see esindab meie pidevat püüdlust tuua turule uuenduslikke ja inspireerivaid lahendusi,” ütles Roofit.Solar tegevjuht Andres Anijalg. 

Roofit.Solar ekspordib 95 % Eestis toodetud katustest ja neid leiab üle Euroopa 23 erinevas riigis. Eestis on Roofit.Solari katus näiteks Tartu Ülikooli Lossi tänava õppehoonel, rahvusraamatukogul ning osaliselt meremeeste haiglal.

Ehitusleht kirjutas aprilli alguses, kuidas Suurbritannia saatesarjas “Grand Designs”, mille iga episood jälgib ühe maja rajamist, kasutas majaomanik Roofit.Solar katust ja pärast saate eetrit sai firma Ühendkuningriigist tuhatkond päringut.

Red Dot polnud Eesti päikesekatusele esimene disainiauhind. Aasta alguses võitis Roofit.Solar NuClick iF Design Award 2024 ja German Innovation Award 2024.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.