Liigu sisu juurde

Eesti saab 2023. aasta sõjalise mobiilsuse taotlusvoorust 41 miljonit eurot Via Baltica teelõigu tarbeks

2023. aasta sõjalise mobiilsuse taotlusvooru tulemusel investeeritakse kokku üle 807 miljoni euro projektidesse, millega tugevdatakse Euroopa Liidu taristut, mis on mõeldud nii tsiviil- kui ka sõjaliseks liikuvuseks. Foto: Urmas Luik / Pärnu Postimees / Scanpix

Teisipäeval toimunud Euroopa Komisjoni kohtumisel kinnitas Euroopa Ühendamise Rahastu (CEF) 2023. aasta sõjalise mobiilsuse (Military Mobility) taotlusvooru tulemused. Eesti esitatud projektidest sai rahastuse Via Baltical asuv Päädeva-Konuvere teelõik kogumaksumusega 82 miljonit eurot, millest pool tuleb Euroopa Ühendamise Rahastust.

2023. aasta sõjalise mobiilsuse taotlusvooru tulemusel investeeritakse kokku üle 807 miljoni euro projektidesse, millega tugevdatakse Euroopa Liidu taristut, mis on mõeldud nii tsiviil- kui ka sõjaliseks liikuvuseks.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

“Eilne Euroopa Komisjoni otsus teeb kindlasti heameelt ning toetab Päädeva–Konuvere teelõigu läbilaskevõime suurendamist ning võimaldab ohutumaks ehitada olulise lõigu Via Balticast,” ütles Transpordiameti peadirektor Priit Sauk.

2027. aasta lõpuks valmiv 13,2 km pikkune teelõik tuleb Sauki sõnul 2+2 lahendusena, kus ristmikud muudetakse eritasapinnalisteks, mahasõidud kaotatakse ja vajalikud ühendused tekitatakse uute ühendus- ja kogumisteede kaudu. Lisaks renoveeritakse olemasolev Konuvere sild ja kõrvale rajatakse uus sild.

“Olulisena tooks välja sellegi, et rajatakse kaks tsiviil- ja militaarveokitele sobivat parklat ning ühendus perspektiivse logistikapargiga Orgita liiklussõlmes,” lisas Sauk.

CEF Military Mobility taotlusvoorust toetatakse projekte, mille eesmärk on tugevdada nii tsiviil- kui ka sõjaliseks liikuvuseks mõeldud taristut. CEF Military Mobility 2023 vooru esitati 112 projekti, millest rahastuse said 38 projekti, kogusummas 807 311 000 eurot, millele lisandub 50% omafinantseeringut. 

Aastatel 2021–2023 toimunud voorude tulemusel on CEF Military Mobility voorudest toetatud kokku 95 erinevat projekti kogusummas 1,74 miljardit eurot.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kogemus loeb

Eesti Rahva Muuseumi ja Raadi mõisapargi vahetusse lähedusse oleme ehitamas uut kaheksa kortermajaga elamukvartalit Raadiraja. Lisainfo: raadiraja.ee.

Ehitustrust on asjatundlik partner ja toetab Teid ehitusettevõtmistes.

  • Ehituse peatöövõtt ja projektijuhtimine
  • Projekteerimis- ja ehitustöövõtt
  • Hoonete ehitus
  • Kinnisvaraarendus
Tutvuge tehtud töödega

Saa täielik ligipääs Ehituslehele

  • Ehitus-, kinnisvara- ja arhitektuurivaldkonna analüüsid ja arvamuslood.
  • Uurivad artiklid, mis avavad vaidluste ja pankrottide taustu.
  • Igapäevane uudistevoog: kogu valdkonna info ühest kohast.

Hind kehtib kolm kuud, misjärel jätkub tellimus automaatselt hinnaga 11.99 kuus. Tellimuse saad alati katkestada. Kõik tellimisvõimalused leiad siit lehelt.