Ehitusvaldkonna tööpakkumiste hulk väheneb kiirenevas tempos, ühe töökoha nimel konkureerib kümneid inimesi

Jaanuaris tuli töötuna arvele pisut enam kui 1300 ehitusala inimest, möödunud aasta jaanuaris oli see number 100 võrra vaiksem. Foto: Margus Ansu / Postimees / Scanpix

Olukord ehitusvaldkonnas on stabiilselt kehv nii ettevõtjate kui ka tööotsijate vaatenurgast, sest töömahud vähenevad ja ehitusvaldkonna inimesed peavad üha sagedamini hakkama endale uut töökohta otsima.

Töötukassa kommunikatsioonijuhi Annika Koppeli hinnangul võib üldiselt öelda, et ehitusvaldkonnas on olnud selle aasta esimene kuu suhteliselt rahulik – suuri kollektiivseid koondamisi ei ole olnud, töömahu vähenemise tõttu teatas üks ehitusettevõte 12 inimese koondamisest.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Praegu on töötuna arvel 6900 ehitusvaldkonnas töötanud inimest. Jaanuaris tuli töötuna arvele pisut enam kui 1300 ehitusala inimest, möödunud aasta jaanuaris oli see number 100 võrra vaiksem.

Töötute ehitajate hulk suureneb igakuiselt

“Ehituses töötanud inimesi on meil töötuna arvel olnud alati üsna palju, sest selles valdkonnas vahetatakse tihti töökohta ja vahepeal on vajadus end ka töötuna arvele võtta,” selgitas Koppel.

Nähtavalt hakkas ehitusvaldkonna töötajaid Koppeli sõnul rohkem töötuna arvele tulema möödunud aasta IV kvartalis ja iga kuuga on neid tulnud ca 100 inimese võrra rohkem.

“Tööpakkumiste arv ehituse valdkonda on samasuguse tempoga kahanenud ehk siis midagi rõõmustavat selle valdkonna tööjõuvajaduse kohta hetkel öelda ei saa. Samas midagi väga traagilist ka ei ole, sest iga kuu otsitakse ainuüksi Töötukassa kaudu ca 500 inimeste ehitusse tööle,” tõdes Koppel.

Ühele töökohale kandideerib kümneid inimesi

CVKeskuse värbamisagentuuri juhi Grete Adleri sõnul avaldasid ehitussektori tööandjad tema juhitud portaalis jaanuarikuus 18% vähem tööpakkumisi kui eelmisel aastal samal ajal.

“Teiste valdkondadega võrreldes on see pigem tugev tase, sest näiteks transpordisektoris, kus tööpakkumiste arvu langus oli suurim, avaldasid tööandjad koguni 40% vähem töövõimalusi,” ütles Adler.

Eelneva kuu ehk detsembriga võrreldes avaldasid tööandjad 62% rohkem ehitussektori tööpakkumisi, kuid see on aasta viimase kuuga võrreldes tavapärane trend.

“Teisalt annab eelneva kuuga võrreldes kasvanud tööpakkumiste arv töövõtjatele taas rohkem võimalusi hea töökoha leidmisel ja peaks vähendama ka konkurentsi töö leidmisel, mis on viimase aastaga kuust-kuusse kerkinud,” lisas Adler. “Hetkel on ühe vaba ehitussektori ametikoha nimel konkureerimas keskmiselt 47 töövõtjat. Seda on 47% enam kui aasta tagasi.”

Tööpakkumiste vahendusportaali CV Online turundusjuhi Karla Oderi on hetkel olukord ehitussektori tööpakkumiste vallas suuremate muutusteta ja on püsima jäädud eelmise kvartaliga sarnasele platoole. “AInuke vahe on see, et üldine kandideerimise aktivisus on veelgi tõusnud. Prognoosime, et sarnane trend jätkub ka 2024 esimeses pooles,” märkis Oder.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.