Liigu sisu juurde

Esimeses kvartalis tegi Tallinna linnavalitsus otsused 11 detailplaneeringu osas

Tallinna linnavalitsus andis teada, et planeeringute menetlusprotsessi kiirendamiseks astutud sammud on hakanud mõjuma ning võrreldes eelmise aasta esimese kolme kuuga on tänavu jõutud rohkem teha detailplaneeringute menetluse lõppfaasi otsuseid (vastuvõtmine ja kehtestamine).

2024. aasta esimeses kvartalis on Tallinna linnvalitsus teinud otsused 11 detailplaneeringu osas, sh algatanud viis, vastu võtnud neli ja kehtestanud kaks detailplaneeringut. Möödunud aastal samal perioodil tehti otsus viie detailplaneeringu osas (üks algatatud, neli kehtestatud).

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Pressiteate kohaselt on detailplaneeringute algatamist lihtsustatud ning korrastatud planeeringute registri statistikat, et saada parem ülevaade menetluste hetkeseisust ja protsessi kitsaskohtadest.

Abilinnapea Madle Lippus selgitas, et selle protsessi käigus on lõpetatud ka nende detailplaneeringute menetlus, mis ei ole enam asja- või ajakohased. “Ühelt poolt annab registri korrastamine meil objektiivselt ülevaate, kui palju detailplaneeringuid on tegelikult aktiivselt töös,” rääkis Lippus. “See võimaldab paremini jälgida planeeringute edenemist, juhtida arhitektide ja teiste osapoolte töövoogu ning võtta aktiivsem roll planeerijatega koostöös. Teisalt aitab korrastamine anda tegeliku ülevaate menetlusaegadest. Seni on registriandmetes sisaldunud perspektiivitud ja seisvad planeeringud loonud kuvandi, et linn menetleb detailplaneeringuid pikki aastaid.”

Alates novembrist on lõpetatud kokku 97 mitteaktiivset planeeringut ning lähiajal on linnaplaneerimise ametil kavas teha ettepanek veel ligikaudu 50 detailplaneeringu lõpetamiseks.

Praegu on linnaplaneerimise ametil ülevaatamisel detailplaneeringu koostamise ja koostöö etapp, kus amet kavatseb edaspidi võtta suurema vastutuse tähtaegade ja edenemise osas.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.