Liigu sisu juurde

Tallinna linnaplaneerimise amet lõpetab kümnete venima jäänud detailplaneeringute menetluse

Tallinna abilinnapea Madle Lippus. Foto: Eero Vabamägi / Postimees / Scanpix

Tallinna Linnavalitsus otsustas tänasel istungil jätkata linnaplaneerimise ameti struktuurimuudatustega, et luua ametis eraldi talitused ehitus- ja kasutuslubade menetluseks, et menetlust kiirendada. Lisaks võeti vastu otsused suure hulga soikunud detailplaneeringute menetluse lõpetamiseks.

Tallinna abilinnapea Madle Lippuse sõnul võimaldavad struktuurimuudatused parandada töökorraldust ja luua eeldused ameti edasiseks arenguks.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

“Alates kevadest, mil Tallinna linnaplaneerimise amet sai endale uue juhi, on järk-järgult ametit ümber kujundatud kaasaegsemaks ja efektiivsemaks. Lisaks otsustasime tänasel istungil lõpetada üle kahekümne detailplaneeringu menetluse, mis on jäänud aastateks sahtlisse ootele,” kinnitas Lippus.

Detailplaneeringute menetluse aeglus tuleneb abilinnapea hinnangul suurest mahust ja prognoosimatusest. Iga vananenud planeering ja selle võimalik menetlus nõuab märkimisväärset ressurssi. Seetõttu on tema sõnul oluline samm planeerimisameti töövoogude korrastamiseks ammu algatatud, kuid oma linnaehitusliku ajakohasuse kaotanud planeeringute lõpetamine.

Tänaseks on detailplaneeringute registris rohkem kui 70 planeeringut, mis on algatatud palju aega tagasi ning on aastateks ootele jäänud. Lähikuudel ootab ees ligi 50 detailplaneeringu lõpetamine.

Ehitusosakonna struktuurimuudatusega jagatakse selgema struktuuri ning vastutuse loomiseks ülesanded kaheks – tekib eraldi talitus ehituslubadele ning ka kasutuslubadele. Koos struktuurimuudatusega tuuakse madalamale ka otsustustasand ning ehitusloa väljaandmise allkirjastab nüüd vastutav spetsialist ning talituse juhataja.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.