Liigu sisu juurde

ETS NORDi uuelt 15 miljonit eurot maksvalt tehaselt võeti sarikapärg

ETS NORDi tootmishoone ehitus.Foto: Mapri Ehitus

Ventilatsioonilahenduste tootja ETS NORD tuleval aastal valmivalt 9000 ruutmeetriselt tootmisüksuselt Tallinnas Peterburi teel võeti sarikapärg. Ehituse kogumaht on 15 miljonit eurot, peatöövõtja on Mapri Ehitus. 

ETS NORDi juhatuse esimees Urmas Hiie ütles, et kuigi majandus käib üles-alla, võeti uue tootmisüksuse projekt ette pika perspektiiviga. Ta lubas, et sellest tuleb üks Põhjamaade kaasaegsemaid ventilatsiooniseadmete tootmise tehaseid. „Kuna Põhjamaad on maailma tipptegijad, siis on ka võimalik, et sellest tuleb maailma kaasaegseim tehas,“ lisas ta.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress
Sarikapärja eemaldamine järgmisel aastal valmivalt ETS NORDi 9000 ruutmeetriselt tootmishoonelt Tallinnas Peterburi teel. Foto: Mapri Ehitus

Mapri Ehituse objektijuht Vaido Varusk tõi tööstushoone erisusena välja betoonpõrandad, mille kvaliteedile tuleb väga palju tähelepanu pöörata. „Muus osas on ETS NORDi uus tehas nagu viimase aja suuremad tootmishooned ikka. Hoonel on A-energiaklass, katusele tuleb päikeseelektrijaam,“ rääkis Varusk.

Ehitus on edenenud kiirelt, ollakse graafikus ja ära on kasutatud võimalikult palju territooriumil olnud lammutatud ehitistest saadud materjali, et minimeerida ehitustegevusega kaasnevat jalajälge. Ehitustööd lõppevad tuleva aasta varakevadel.

ETS NORDi uue tehase ehituse kogumaht on 15 miljonit eurot, millest 9,5 miljonit kulub arendus- ja ehitustegevusele ning 5,5 miljonit eurot tehase ja labori sisustamiseks vajaliku tehnoloogia hankimisele. Tehase kõrvale luuakse roheala. Kavas on luua uus läbimurre Punasele tänavale, et tagada parem ühendus Lasnamäe elamurajooniga. Uue tehasehoone kinnisvara arendaja on Mõigu Ehituskoondis, projekteerija Esplan ja peatöövõtja Mapri Ehitus.

ETS NORD AS annab Eestis tööd 325 inimesele, aga koos filiaalidega Skandinaavias ja Araabia Ühendemiraatides on töötajaid kokku 475. Ettevõtte 2022. aasta käive oli 70 miljonit eurot.

Mapri Ehitus OÜ tegevusalad on ehituse peatöövõtt ja projektijuhtimine, põllumajandusehitus ning betoonitööde teostamine. Kogu Eestis ja Lätis ehitava Mapri Ehituse 2022. aasta konsolideeritud ehitustööde maht ulatus üle 140 miljoni euro, ettevõte annab tööd 180 inimesele.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kogemus loeb

Eesti Rahva Muuseumi ja Raadi mõisapargi vahetusse lähedusse oleme ehitamas uut kaheksa kortermajaga elamukvartalit Raadiraja. Lisainfo: raadiraja.ee.

Ehitustrust on asjatundlik partner ja toetab Teid ehitusettevõtmistes.

  • Ehituse peatöövõtt ja projektijuhtimine
  • Projekteerimis- ja ehitustöövõtt
  • Hoonete ehitus
  • Kinnisvaraarendus
Tutvuge tehtud töödega