Liigu sisu juurde

Favorte ja Eventus rajavad Väo liiklussõlme äärde 20 miljoni euroga äripargi

Väo Äripargi esimene ärihoone Plaasi 4 kinnistul valmib 2024. aasta kolmandas kvartalis. Foto: Jüri Pilliroog / LOOB Projekt

Kinnisvaraarendaja Favorte rajab otse Väo liiklussõlme äärde 20 miljonit eurot maksva Väo Äripargi. Avaetappi ehitab Eventus Ehitus ja esimene 3500-ruutmeetrine stock-office ärihoone Plaasi 4 kinnistul valmib juba 2024. aasta kolmandas kvartalis.  

Favorte juhatuse liikme Rainer Hinno sõnul on nõudlus energiasäästlike stock-office äripindade järgi jätkuvalt suur ja turusegmendi vakantsus vaid 3%.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

“Stock-office on innovaatiline kolm-ühes ruumikontseptsioon, mis toob ühe katuse alla lao, kontori ja müügisaali,” selgitas Hinno. “Nii ei pea ettevõtte osakonnad mööda linna laiali olema ja saavad lisaks tekkinud sünergiale kokku hoida ka aja-, logistika- ja kõrvalkuludelt.”

Kokku kerkib Väo Äripargi 5,5-hektarilisele arendusalale kuus ärihoonet kogupinnaga 21 300 m2. Tänaseks on valminud kogu äripargi taristu koos teede ja trassidega. Foto: Jüri Pilliroog / LOOB Projekt

Favorte juhi sõnul näeb ettevõte ka Väo Äripargi puhul suurt huvi uue generatsiooni äripindade vastu: enne ehituse algust oli esimesest hoonest välja üüritud kolmandik äripindadest ja läbirääkimised allesjäänud äripindadele on täies hoos.

“Kaasaegse äripargi suureks plussiks on kindlasti ka võimalus ruumivajaduse muutudes samas asukohas mugavalt ümber kolida, sest arenduse laienedes tekib ka pinnavalikut juurde. Seda praktikat on meie kliendid ka varem kasutanud,“ lisas Hinno.

Väo Äripargi kõrvalkinnistul on avatud Eesti suurim Olerexi teenindusjaam. Jalakäijatele mõeldes rajati Väo ristmiku rekonstrueerimisega äripargi ümbruskonda üle kolme kilomeetri jalg- ja kergliiklusteid. Foto: Jüri Pilliroog / LOOB Projekt

Väo Äripark liidetakse Favorte päikeseparkide võrgustikuga. “Mõne aastaga on meie ärihoonete katuseid täitvad päikesepaneelid tootnud 1500 MWh roheenergiat, millest piisab enam kui 38 000 elektriauto täis laadimiseks,” lausus Hinno, kelle sõnul on poole sellest ära kasutanud hoonete üürnikud, kes saavad toodetud elektrit tarbida võrgutasudeta

Esimeste hoonete rajamine on usaldatud Eventus Ehitusele ja arenduse arhitekt on Jüri Pilliroog arhitektuuribüroost LOOB Projekt.

Kokku kerkib Väo Äripargi 5,5-hektarilisele arendusalale kuus ärihoonet kogupinnaga 21 300 m2. Tänaseks on valminud kogu äripargi taristu koos teede ja trassidega. Kõrvalkinnistul on avatud Eesti suurim Olerexi teenindusjaam.

Jalakäijatele mõeldes rajati Väo ristmiku rekonstrueerimisega äripargi ümbruskonda üle kolme kilomeetri jalg- ja kergliiklusteid.  

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kogemus loeb

Eesti Rahva Muuseumi ja Raadi mõisapargi vahetusse lähedusse oleme ehitamas uut kaheksa kortermajaga elamukvartalit Raadiraja. Lisainfo: raadiraja.ee.

Ehitustrust on asjatundlik partner ja toetab Teid ehitusettevõtmistes.

  • Ehituse peatöövõtt ja projektijuhtimine
  • Projekteerimis- ja ehitustöövõtt
  • Hoonete ehitus
  • Kinnisvaraarendus
Tutvuge tehtud töödega

Saa täielik ligipääs Ehituslehele

  • Ehitus-, kinnisvara- ja arhitektuurivaldkonna analüüsid ja arvamuslood.
  • Uurivad artiklid, mis avavad vaidluste ja pankrottide taustu.
  • Igapäevane uudistevoog: kogu valdkonna info ühest kohast.

Hind kehtib kolm kuud, misjärel jätkub tellimus automaatselt hinnaga 11.99 kuus. Tellimuse saad alati katkestada. Kõik tellimisvõimalused leiad siit lehelt.