Favorte ja Eventus rajavad Väo liiklussõlme äärde 20 miljoni euroga äripargi

Esimene ärihoone Plaasi 4 kinnistul valmib juba 2024. aasta kolmandas kvartalis. Foto: Jüri Pilliroog / LOOB Projekt

Kinnisvaraarendaja Favorte rajab otse Väo liiklussõlme äärde 20 miljonit eurot maksva Väo Äripargi. Avaetappi ehitab Eventus Ehitus ja esimene 3500-ruutmeetrine stock-office ärihoone Plaasi 4 kinnistul valmib juba 2024. aasta kolmandas kvartalis.  

Favorte juhatuse liikme Rainer Hinno sõnul on nõudlus energiasäästlike stock-office äripindade järgi jätkuvalt suur ja turusegmendi vakantsus vaid 3%.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

“Stock-office on innovaatiline kolm-ühes ruumikontseptsioon, mis toob ühe katuse alla lao, kontori ja müügisaali,” selgitas Hinno. “Nii ei pea ettevõtte osakonnad mööda linna laiali olema ja saavad lisaks tekkinud sünergiale kokku hoida ka aja-, logistika- ja kõrvalkuludelt.”

Kokku kerkib Väo Äripargi 5,5-hektarilisele arendusalale kuus ärihoonet kogupinnaga 21 300 m2. Tänaseks on valminud kogu äripargi taristu koos teede ja trassidega. Foto: Jüri Pilliroog / LOOB Projekt

Favorte juhi sõnul näeb ettevõte ka Väo Äripargi puhul suurt huvi uue generatsiooni äripindade vastu: enne ehituse algust oli esimesest hoonest välja üüritud kolmandik äripindadest ja läbirääkimised allesjäänud äripindadele on täies hoos.

“Kaasaegse äripargi suureks plussiks on kindlasti ka võimalus ruumivajaduse muutudes samas asukohas mugavalt ümber kolida, sest arenduse laienedes tekib ka pinnavalikut juurde. Seda praktikat on meie kliendid ka varem kasutanud,“ lisas Hinno.

Väo Äripargi kõrvalkinnistul on avatud Eesti suurim Olerexi teenindusjaam. Jalakäijatele mõeldes rajati Väo ristmiku rekonstrueerimisega äripargi ümbruskonda üle kolme kilomeetri jalg- ja kergliiklusteid. Foto: Jüri Pilliroog / LOOB Projekt

Väo Äripark liidetakse Favorte päikeseparkide võrgustikuga. “Mõne aastaga on meie ärihoonete katuseid täitvad päikesepaneelid tootnud 1500 MWh roheenergiat, millest piisab enam kui 38 000 elektriauto täis laadimiseks,” lausus Hinno, kelle sõnul on poole sellest ära kasutanud hoonete üürnikud, kes saavad toodetud elektrit tarbida võrgutasudeta

Esimeste hoonete rajamine on usaldatud Eventus Ehitusele ja arenduse arhitekt on Jüri Pilliroog arhitektuuribüroost LOOB Projekt.

Kokku kerkib Väo Äripargi 5,5-hektarilisele arendusalale kuus ärihoonet kogupinnaga 21 300 m2. Tänaseks on valminud kogu äripargi taristu koos teede ja trassidega. Kõrvalkinnistul on avatud Eesti suurim Olerexi teenindusjaam.

Jalakäijatele mõeldes rajati Väo ristmiku rekonstrueerimisega äripargi ümbruskonda üle kolme kilomeetri jalg- ja kergliiklusteid.  

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.

Suured lood

Kõik suured lood